Seksuaalsus & Tööstress 30.09.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, dr. Haldre,

Mure on selline, et juba pikemat aega tunnen, et olen üleväsinud ja tööstressis ning ei tunne seksuaalselt - probleem on just sellest, et ma ei tunne üldse soovi seksuaalvahekorra järgi ja seega kannatavad ka juba peresuhted, kuigi armastan väga oma elukaaslast. Mida teha? Kas on võimalik saada abi ja konsultatsiooni? Ravimeid ja anti-depressante ma kasutada ei sooviks, tahaksin oma jõududega hakkama saada (pigem positiivse mõtlemise ja võib-olla raamatute abil?). Kuhu aga pöörduda? Kas kirjandusest oleks kasu ja kui jah, siis äkki oskate soovitada midagi? Peamine probleem on arvatavasti selles, et olen õhtuti-hommikuti-nädalavahetusteti töömõtetes ja ei oska lõõgastuda. Nüüd on see perioodiliselt kestnud juba ligi 2 aastat, väikeste tõusude ja mõõnadega.

Abi eest ette tänades,

Kristiina, 28.a.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kristiina
Tore, et olete peale kahte aastat kestnud probleemi otsustanud midagi oma elus muuta. See, et võtsite kätte ja oma mõtted kirja panite, ongi tegelikult esimene samm muutuse suunas. Kõige tähtsam ongi tahe ja hea pealehakkamine iseenda jaoks midagi ära teha.
Olete mõelnud nii raamatute kui ka nõustamise peale. Kindlasti on olemas raamatuid, millest võiks Teile kasu olla, kuid enne konkreetset soovitust võiks Teiega rohkem tuttavaks saada. Tõlkekirjanduse raames on eneseabi tarvis kirjastatud raamatuid, mis sobivad küll ehk ameeriklastele aga sageli mitte eestlastele.
Kuna kirjeldate, et Teie üleväsimus on kestnud kaks aastat, siis soovitaksin kõigepealt teha perearsti juures üks põhjalik tervise uuring. Üks profülaktiline günekoloogi külastamine ei tee ka paha. Kui selgub, et veri ja kõik muud näitajad korras, võiks mõelda psühhoterapeudi külastamise peale. Koos saaks leida Teie halva enesetunde põhjused, arutada läbi tekkinud intiimraskused ja otsida koos lahendusi tekkinud olukorra muutmiseks. Võimalik on õppida mõningaid eneserelaksatsiooni jm. tehnikaid. Te ei kirjuta, millises Eesti piirkonnas Te elate. Kui Tartu kauge ei tundu, siis võite tulla minu vastuvõtule Elite kliinikusse.
Tervitades Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Liigne seksuaalsus

Tere!

Sooviksin teada, kas on olemas ka liigne seksuaalsus, seksisõltuvus või nümfomaania? Kas selline asi võib olla ohtlik ja kuidas ning kas on võimalik inimesel enda seksuaalset tahet alandada?

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Astuge meestearsti juurest läbi. Kui raskused on erektsioonist vabaneda ja see segab, siis tasuks temaga arutada.

Loe edasi

seemnepurse

Tere
Tekkis selline mure, et une ajal toimub mul seemnepurse! Olen 26 aastane ja varem sellist asja pole olnud. Sel aastal on 3-4 korda aga juhtunud. Milles võiks probleem olla?

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. See üldse ei ole probleem - see on normaalne. Igal mehel on erinev seksuaalsus (loe temperamentsus), ja see muutub lainega. Võib arvata, et teil hormonaalne nivoo (testosteroni tase) läinud kõrgem, ...

Loe edasi

seksuaalprobleem

olen30 naine,mul on 2 last-(12,8),.olen koos oma mehega13 aastat, kõrvalhüppeid pole olnud.kas on normaalne,või on mul mingi viga juures-ma vajan seksi 3-4 korda kuus,või on minu aeg veel ees

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. See on täiesti normaalne, väga palju naised, kellel on vaja seksi 1-2 korda kuus (tsükli keskel või enne või kohe peale menstruatsiooni). Tavaliselt naiste seksuaalsus aastaga tõuseb, ja tipp ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: