voodielu 02.08.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 23 aastane noor naine. Olen olnud oma partneriga koos 7 aastat. Teisi seksuaalsuhteid mul ei ole olnud. Probleem on selles, et alati kui me astume seksuaalvahekorda, ei jõua ma tihti soovitud tulemuseni. Sageli tuleb see vaevaliselt ja pärast pikka aega. Partenril seda probleemi ei ole. Ma ei te, milles on asi. Siis ta heidab mulle pidevalt seda ette, et ma ei suuda saada orgasmi. Mulle tundub, et asi on minus, või teeb tema midagi valesti. Olen püüdnud keskenduda, lõdvestuda. Segavaid faktoreid ei ole. Ta juba tuleb minuga voodisse mõttega, et ma naguinii ei suuda ja seda vähem on ta hakanud selle nimel pingutama. Mina aga seevastu tõmbun endasse ja mõtlen, et viga on minus. See probleem on olnud algusest saadik. Võib olla ei ole partner sobiv. Ma ei oska talle seda selgitada, miks ma ei suuda saada orgasmi nii nagu tema.
Mul on tunne, et see vist jääbki nii, ma ei suuda korralikku seksuaalelu elada. Pidevalt käivad mõtted, miks mina ei suuda??????
Informantsiooniks niipalju, et tarvitan rasestumisvastaseid tablette

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kirja puhul ei tahaks kuidagi kasutada sõnu "probleem" või "viga". Kirjast loen, et orgasm pole Teile tundmatu, aga Te ei saavuta seda alati. Samuti vajate partneriga võrreldes pikemat aega erutuse tekkeks.
Ilmselt on siin tegemist lihtsalt mehe- naise vahelise eripäraga, mis esineb paljude paaride puhul. Ilmselt ei kasuta partner Teile lähenemisel neid võimalusi, mis just Teie puhul toimivad. Võimalused olukorra parandamiseks on ka Teil endil. Samuti on üsna loomulik, et naine vahekorras alati orgasmi ei saavuta. Teie partneri poolsed süüdistused ainult halvendavad olukorda.
Kindlasti on võimalik tekitada muutust, kui mõlemad seda soovivad. Soovitan tulla vestluseks vastuvõtule. Esimesele vastuvõtule võite tulla üksinda, järgmisele oleks soovitav tulla koos partneriga.
Tervitades L. Haldre