Mees ei vaja seksi... 05.07.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olen täiesti masenduse äärel ja suudan end vaevu talitseda,sest minu kallis abikaasa ei hooli praktiliselt üldse meie voodielust. Ma suudaksin asjaga rahul olla, kui ta oleks nõus seksima kasvõi kord nädalas, aga temale pole nii tihti vaja. Vahest olen pidanud "kuival olema" isegi kaks kuud ja siis olen täiesti hullumise äärel olnud. Olen temaga sellest rääkinud, et see on normaalne vajadus, ilma milleta ma ei suuda toime tulla, aga tema ütleb lihtsalt, et küll ma ära harjun. Olen isegi maininud, et mul ei jää varsti midagi muud üle kui omale armuke võtta, mis peale tema muidugi vihastab, aga samas ei võta seda üldse tõsiselt, s.t et ta ei kiirusta minuga seksima isegi sellisel juhul.
Lisan veel, et olen väikse lapsega kodune naine ja reeglina peaks mina hetkel olema see seksi vastane (väsinud jne). Ta on väga tubli ja kõiges muus väga hoolitsev, aga seda ainult nagu sõber. Ta suudleb mind väga harva, sama käib ka kallistuste ja silituste kohta, üldiselt ei näita ta mingit seksuaalset hellust välja. Seksis olen alati mina see alustaja. Nii mõnigi kord on ta lasknud mul end ära rahuldada ja mina olen pidanud siis järgmist korda ootama....tahaks lihtsalt karjuda täiest kõrist..lihtsalt ei jõua enam. Mis teha?Lahutada?võtta armuke?Milleks olla abielus kui pean end pidevalt ise rahuldama ja võin vaid unistada kirglikust mehest?Lisan lõpetuseks veel,et olen teist korda abielus ja eks-mehega oli voodielu super, nädalas 4-5 korda polnud mingi probleem,teinekord isegi paar korda päevas. Nüüd aga..lihtsalt ei kannata seda, mul on tunne nagu ta mõnitaks mind, kuid tema ei saa sellest aru.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie kirja lugemisel tekkis mul terve rida vastamiseks vajalikke küsimusi.
Esiteks oleks vaja teada, millises vanuses Te abikaasaga olete ja kui suur on vanusevahe? Väga suurest vanusevahest võib mõnikord tuleneda mõningaid probleeme. Samuti ei kirjuta Te sellest, kas praeguse abikaasa ja Teie vaheline voodielu on alati olnud jahedavõitu või on see muutus toimunud kooselu jooksul? Kas on Teie arvates mingeid konkreetseid sündmusi, mida oskate tekkinud muutusega seostada? Sellisteks sündmusteks võivad olla tülid, teineteise petmine, mitmed kriisid elus (lähedase inimese kaotus, haigused) jne. Kirjutate, et Teil oli "eks-mehega super voodielu". Loodan, et kirjutasite seda ainult mulle oma kirjas ja ei too sama näidet oma praegusele abikaasale. Küllap on Teie mehel omad eelised kui Te abikaasat vahetada otsustasite... Võrdlemine ja etteheidete tegemine võib tekitada aga mehes ainult trotsi ja ei aita probleemi lahendamisele kaasa.
Kirjast jääb mulje, et olete seksi teemal mehega korduvalt rääkinud. Milline see räkkimine oli? Olid need kõnelused vastastikku süüdistavad (täis etteheiteid, ähvardusi), arutlevad (kummagi ettepanekuid ära kuulavad)? Mida olete proovinud olukorra muutmiseks teha?
Kuna mul puuduvad Teie pereelu kohta konkreetsed andmed, siis võin lihtsalt edasi mõtlemiseks anda Teile mõned suunad.
Vahel on mehe loobumine seksuaalelust seotud tervisehäiretega. Peale mitmete üldhaiguste on sagedasemaks põhjuseks depressioon. Huvi langus seksuaalelu suhtes võib olla seotud ka ülemäärase tööpinge ning sellest põhjustatud stressiga, seksuaalset aktiivsust mõjutavad mõningad ravimid oma kõrvaltoimete kaudu. Mõnikord on vajalik ka meestearsti konsultatsioon ja täiendavad lisauuringud.
Seega nagu näete võib põhjuseid olla mitmeid - nii meditsiinilist kui ka psühholoogilist laadi. Soovitan tulla augustis minu vastuvõtule Tartu Elite kliinikusse. Võite tulla kas abikaasaga koos või ka esialgu eraldi.
Tervitades Lemme Haldre