mina ja mu partner 09.06.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere,
asi nii, et olen 21 aastane neiu ning niipalju kui olen vahekorras olnud, pole ma kordagi orgasmi saanud. seetõttu sex suht mõttetu tundub ja teen kaasa vaid et partneril hea oleks, jättes enda tagaplaanile. kas selle vastu oleks miskit ette võtta, et ka mina mingigi naudingu osaliseks..peale eelmängu.. saaks!?

samas nyyd on ka nii, et partner, kes mul on, on endaga hädas, kuna enne vahekorda töötab tema varustus korralikult, kuid nii kui asjaks lähem (st. tuppe siseneb), nii jäigastumine alaneb või kaob yldse ja temagi ei saa seda,mis vaja. kas see stressist, mõnest kartusest/hirmust, hakkab liigselt mõtlema, lihtsalt ei sobi me anatoomiliselt kokku või tõesti tal miskit muud viga???
kuigi väidab, et senini pole varem miskit sellist probleemi olnud.
nii oleme mõlemad kohmetud, kui tema ei tule toime või kui osaliselt tuleb, et sis jälle, et mina sellest mingit mõnu ei tundud.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Alustaksin küsimustele vastamist Teie kirja lõpust.
Seksuaalsuhtes mõjutavad partnerid teineteist mitmel viisil. Kahe inimese vahelises suhtes toimib nn. kehakeel, milles mängivad oma osa hingamine, pilgud, väga väikesed mikroliigutused, muutunud naha värv, südame rütm jne. Partnerid tavaliselt tunnetavad seda, kas kaaslane tuleb toimuvaga kaasa või mitte. Ilmselt on Teie partner teadlik selles, et ta jätab Teid külmaks (isegi siis kui jätate end tahaplaanile). See teadmine omakorda mõjutab ka mehe erektsioonivõimet (peenise jäigastumist).
Soovitan pöörata rohkem tähelepanu just iseendale. Lubage oma fantaasial lennata ja mõelge sellele, mis Teile seksi juures kõige rohkem meeldiks? Saan kirjast aru, et eelmäng Teile meeldib, sest seote selle sõnaga nauding.. Püüdke leida vastus sellele, mis on see, mida lubate endale fantaasiates aga tegelikkuses mitte? Kas Te masturbeerite ja millele mõtlete siis? Kas Te olete oma keha puudutamiste abil tundma õppinud, väljast, seest (sugulelundite piirkonnast) ? Kui ei, siis võiksite alustada just sellest. Hiljem korrake sama avastamisteekond partneri puudutuste abil.
Kui on mingi väike tegevus, mis Teie meeli köidab, siis andke sellest teda oma partnerile..Soovitan jätta kõrvale kõik, mis Teile siiani vastumeelne olnud.
Mida rohkem jätate end tahaplaanile, seda kehvemini ka edaspidi end tunnete, see omakorda tekitab rahulolematust ka partneris.
P.S. Võiksite tähelepanu pöörata veel mõningatele asjaoludele:
Loodan, et olete füüsilises mõttes terve (see ei selgu Teie kirjast) ja Te ei kasuta hetkel ravimeid (kui kasutate, siis peaksin teadma milliseid) ? Loodan ka, et olete konsulteerinud oma naistearstiga ning kasutate Teile sobivat rasedusvastast vahendit? Kui ei, siis soovitan seda teha.
Alati on võimalus tulla vastuvõtule, et saaksime otseselt Teid vaevatele küsimustele vastust otsida.
Tervitades Lemme Haldre