mina 20.04.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

mina 2004-04-19 13:38

Sattusin sellele lehele juhuslikult ja ma võin küll olla väga loll, kuid ma tõesti ei tea, kuidas ennast rahuldada. Mees sai neli aastat tagasi surma, alguses oli kohutav mõeldagi, mida ma nüüd õhtuti ja uldse peale hakkan, olime ju väga tihedalt vahekorras. Kuid ma pole tõesti ka kordagi tulnud selle peale, et ennast ise rahuldada. Kui see on nii hea, ngu sellest siin kirjutatakse, siis ma tahan proovida kindlasti. Kas on ka mingisuguseid stimuleerivaid vahendeid? (õlid, salvid vms) ja kuidas tuleb maksta, kui küsida seksoloogilt nõu? Enne ülekanda?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Seksuaalvajadused on üks osa inimese elust ja selle rahuldamata jätmine põhjustab inimestes enamasti täiendavaid lisapingeid, mis võivad väljenduda teistes tervisekaebustes. Kahjuks pole inimeste elus kõik ette programeeritav ja vahel jäädakse ühel või teisel põhjusel partnerita.
Paljud inimesed, kellel puudub partner, kasutavad tõesti oma seksuaalsete pingete maandamiseks masturbeerimist kas käe abil või kasutades abivahendeid. Midagi imelikku või häbiväärset selles pole. Ajaloos on küll olnud perioode, kus on selle käitumisviisi ümber vaieldud ja moraliseeritud, kuid õnneks on see periood möödas. Ka Eesti koolide tervisekasvatuse tundides käsitletakse tänapäeval vastavat temaatikat.
Soovitan esialgu alustada oma suguelundite katsumisest ja silitamisest, et õppida iseennast tundma. Paljud naised saavad erutuse just sellest, kui nad stimuleerivad rütmiliselt käega liigutades oma kliitori piirkonda. Proovige, kas see sobib Teile.
On olemas ka teisi abivahendeid, mis on mõeldud just naiste jaoks ja mille suhtes võite sisse põrgata seksikaupade poodi.
Kui olete alla keskea naine ja tupe kuivuse all ei kannata, siis mingeid spetsiaalseid vahendeid (õlid, salvid) kasutada ei ole vaja.
Alati on võimalik aga saada ka individuaalset konsultatsiooni seksuaalnõustaja vastuvõtul. Üheks võimaluseks on tulla minu vastuvõtule kliinikusse "Elite" Tartus. Tallinnas on olemas Seksuaaltervise Kliinik. Eelnevalt on vajalik registreerimine. Tasu maksate registratuuris.
Tervitades L. Haldre