nõu oleks vaja 04.03.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere!
minu mure on järgmine: elan oma mehega paar aastat koos, kuid peale poolt aastat kadus igasugune kirg. nii me siis oleme elanud, pea ilma seksita. minu jaoks on mure suur, kuna minu vajadused ja tahtmised on endised. mees aga armastab mind kui kaisukaru, kallistab ja võtab kaissu tihti. mehega olen palju kordi oma murest rääkinud ning nüüd sain ka vastuse. ta ütles lihtsalt, et talle on igaks korraks uut naist vaja, muidu kaob tal huvi. kolab ringi pornosaitidel ning tänaval vahib võõrastele naistele järgi nii, et kukub või ninali, purjus peaga ajab mu sõbrannadele ligi. minu süda on aga purunenud, tahaksin oma mehele olla just see naine, keda kõige enam ihatakse, tahaksin ennast tunda naisena.
üritan endale sisendada, et seks ei ole suhtes ainus tähtis asi, kuid hing on nii haige. minu küsimus on:et kuidas ennast aidata. ma ei suuda selle inimesega vahekorras olla, kuna tean, et tegelikult ihkaks ta hoopis kedagi teist. ma ei julge kellelegi oma sellist muret kurta ja hing on nii raske. kuidas saaksin ennast aidata?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Loen Teie kirjast välja tõesti suurt muret. Ometi jääb mulle mõni asi arusaamatuks. Te kirjutate, et " mees kolab pornosaitidel ja vaatab naisi tänaval". Kas see on kõik? Mulle jääb mõistetamatuks, kas ta ka reaalses elus omab Teie asemel teisi seksuaalpartnereid või toimub see kõik ainult soovides ja jutus. Võimalik, et see on kõik soovide tasemel? Kui see toimub soovide tasemel ja jutus, siis kerkib mul üles küsimus, et kas Teie elukaaslasel ei esine hoopis mõnda haigestumist või toimetulekuraskusi seksuaalelus, mida ta püüab Teie eest varjata. Täiskasvanud mehe jutt oma naise ees "vajan igaks korraks uut naist" kõlab pigem ülespuhutud kiitlemisena.
Teine variant. Teie elukaaslase näol (ma ei tea ta vanust) on tegemist veel väljakujunemata inimesega, kelle mina-pilt ja enesehinnang sõltuvad ainult seksuaalsaavutustest.
Kui esimese variandi puhul võiks abiks olla probleemi tunnistamine ja meditsiiniline abi abikaasale, siis teise variandi puhul on Teil lootust minimaalselt. Siin tasuks mõelda rohkem iseenda peale (kui Te ei taha jääda igavesesks ajaks talle emme rolli).
Võiksite endalt küsida järgnevaid küsimusi. Mida ma võidan ja mida kaotan lahkumineku korral? Kui suur on minu tunne, et olen selle nimel kogu pika elu nõus tõelise seksita elama?
Kui pole seksuaalelu, siis kes ma oma partnerile olen- emme, õde, teenija või lapsehoidja?
Samuti soovitan varuda julgust ja pöörduda vastuvõtule. Teie elus tekkinud probleem pole midagi sellist, millega ma varem oma töös poleks kokku puutunud.
Ilusat kevadist nädalavahetust!
Lemme Haldre