kire jahtumine 26.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Lp. Lemme Haldre,
otsin vist alateadlikult kõikjalt vastust ennast painavale küsimusele, nii sattusin ka siia lehele. Kuigi ei tea, ehk on see küsimus pigem psühholoogile. Olen 35-ne naine, lõplikult lagunenud suhte jäänuste juures ja hädas oma seksuaalsusega. 8 aastat kestnud suhe algas meeletu kirega - mis omakorda tõi kaasa ka meeletusi emotsionaalselt, elu käis ameerika mägede rütmis. Kui pärast viite aastat tundsin, et närv enam vastu ei pea, üritasin eemalduda. Vastuseks leiti teine, aseaine. See sai saatuslikuks, sest aseaine jäi. Ja meie vahel kirge enam pole, küll on harjumus ja kiindumus (armastus?). Samas on mul mälestus kirest, millest ei raatsi loobuda (ehk siis minu kirg on alles?). Kas jahtunud kirge saab ravida rääkimise, nõustamise ehk siis mõistusega? Või tuleb see suhe maha kanda, sest kui kirge pole - pole ka suhet? Ise tunnen, et iga räägitud sõna on jälle grammivõrra jahutanud veel olemasolevat.
Ehk siis, küsimus ise on ikkagi see - Kas jahtunud kirge saab ravida rääkimise, nõustamise ehk siis mõistusega? Kas Teie kogemused kinnitavad seda?
Ette tänades,
Naine

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Mulle jääb Teie kirjast arusaamtuks, kas olete endiselt oma partneriga koos või mitte?
Püüan vastata Teie küsimusele, kas nõustamine saab Teid aidata või mitte. Nõustamine saab Teid aidata selles, et psühholoogi abiga saate teha tagasivaate oma 8 aastat kestnud suhtele. Mõtestada lahti kõik kaunis ja vähemkaunis, mille pärast läks just nii või teisiti, noppida suhte-sõkalde seast välja terad. Lahtiharutatud minevik aitab rahulikumalt vaadata olevikku ja Teie praegust olukorda, et teha selle läbi Teie jaoks parimad otsused. Loomulikult saate neid otsuseid teha ainult Teie. Psühholoog on lihtsalt inimene, kes aitab Teil märgata ja esile tuua kõike seda, mis enda jaoks varjule jäänud. Võrreldes Teie teiste lähedastega on ta ka rohkem erapooletu inimene. Vajadusel saab psühholoog õpetada ka mitmeid toimetuleku tehnikaid näit. kuidas toime tulla oma negatiivsete mõtetega, õpetada relakseerimisoskust, toimetulekut tunnetega jne.
Soovin Teile mõnusat nädalavahetust
Tervitades Lemme Haldre