Seksuaalne ebaklapp abikaasaga 22.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen normaalne keskealine eesti mees, seksuaalselt siiski üle tavalise eestlase. Mul on märksa kõrgem libiido. Samuti meeldivad mulle sellised asjad nagu oraalseks, anaalseks, mängud, isegi grupikas. Enne abielu elasin selles suhtes kõvasti välja arvates et nüüd on õige aeg abielluda. Aga elus on nii, et elan juba paar aastat monogaamset abielu ja võõraid partnereid pole olnud. Meievaheline seks on muutunud igavaks, kuna abikaasa üritab seksist kõrvale viilida ja on väheaktiivne. Olen kristlane ja tean mis asi on kümme käsku, aga minu iha paisub aeg-ajalt liiga suureks ja tunnen et ihkan teha mõnd rumalust võrra partneri või paariga. Tahan olla truu, aga kuna abikaasa ei võta vedu olen õnnetu. Armastan teda väga ja muus osas klapime suurepäraselt. Kas tõesti ajab erinev seksuaalsuse tase meie abielu vaikselt ummikteele?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kuna olete keskealine mees, siis ilmselt kaalusite paar aastat tagasi läbi kõik poolt ja vastu argumendid kui otsustasite kooselu kasuks ühe partneriga. Ilmselt olite tuttav ka oma partneri seksuaalse eneseväljendamisega.
Ehk tasuks abikaasaga oma mõtetest ja fantaasiatest siiski rääkida? Kirjeldage ka emotsionaalset survet, mida seksuaalne pinge Teis tekitab. Tundke huvi, mida saate Teie teha, et abikaasa seksuaalsust rohkem äratada. Selles, et naine seksuaalelu vastu vähe huvi tunneb võivad olla ju omad põhjused (ning mitte sugugi seotud voodieluga).
Kui Te muus osas klapite, siis on tõesti kahju, kui kooselu ummikteele läheb.
Kaaluda võib ka alati nõustaja poole pöördumist. Alati on seda parem teha partneriga koos.
Tervitades L. Haldre