mehel puudub seksihuvi 10.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
mul selline mure. Meile sündis aasta tagasi tütar. Mees käis sünnitusel kaasas. Selle aastaga on meil tekkinud probleeme seksuaaleluga. Algul ei olnud mina veel valmis vahekorraks, sest mul oli tuperebend ja vahekord seetõttu alguses valulik. Nüüd oleme vaid korra kuus vahekorras, mis mind sugugi ei rahulda. Ma olen kaudselt vihjanud oma soovidele, aga mees on täiesti ükskõikne. Lisan veel et meil on ka muid probleeme tekkinud (raha, lapsehoidmine jne), mis ei ole eriti tõsised.
Mida ma peaksin tegema, et mehes uuesti huvi äratada?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Võib olla on põhjus selles, et abikaasa kardab Teile siiani haiget teha (tuperebend, valulik seksuaalelu)?
Samuti loen kirjast, et Teil on tekkinud probleeme, mis pole ilmselt Teie arvates eriti tõsised, aga siiski... Mõnikord tunnevad mehed suuremat vastutust seose pere kasvuga. Mured, mis Teile tunduvad kerged ja ületatavad, ei pruugi seda olla abikaasa jaoks. Proovige oma jutuajamistes mehega mitte keskenduda seksile vaid püüda mõista, mida abikaasa üldse Teie paarisuhtest arvab, millised mured tal on kodus, tööl jne.
Ühtlasi proovige meenutada, mis Teie partnerit ühise tutvuse alguse köitis. Milline Teie käitumine, millised sõnad, mis seksi nautimise juures. Millised olid ühised meeldejäävad hetked? Selle meenutamise järgselt küsige endalt, mis on see, mis tänaseks on kadunud ja kuidas ma saaksin seda taastada? Kahe inimese intiimelu mõjutavad kümned pisiajad, mida kõrvalisel inimesel on raske kirja teel aimata.
Tervitades L. Haldre