Isu seksiks. 08.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 24 a. naine. Olen oma mehega koos elanud ligi 5 aastat. Nüüd sündis meil tütar, kes on praeguseks 6 kuune.
Probleem on selles, et mul ei ole kunagi olnud väga tugevat isu seksi järele ja nüüd eriti, kus ma toidan last rinnaga, ei ole selleks mingit tahtmist. Alati on mul ka valus olnud, tunne on selline nagu oleks ta liiga suur minu jaoks. Samas on nii, et saan kliitori orgasmi alati. Mees on minu jaoks väga kallis ja just selline nagu mulle meeldib, aga seksuaalset huvi ta minus eriti ei tekita! Mure on suur, sest ehkki ta mulle midagi ette ei heida, tunnen, et tema tunneb sellest väga suurt puudust.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Inimeste seksuaalvajadused on väga erinevad. Samuti on erinevatel inimestel erinev erogeensete piirkondade tundlikkus. Te kirjutate, et saate orgasmi kliitori abil alati. See on ju tore. Paljud inimesed kurdavad kirjades, et neil puudub igasugune võime seksuaalseks orgasmiks.
See, et Teil 6 kuud peale sünnitust pole taastunud veel huvi seksi suhtes, on normaalne. See on tingitud hormonaalsetest muutustest, eriti kui toidate last rinnaga.
See, et teil valus on, vajab erldi analüüsimist. Rääkige sellest kindlasti oma günekoloogile. Valu võib olla seotud ka teatud anatoomiliste iseärasustega, mistõttu Teile kõik asendid vahekorra ajal ei sobi. Põhjuseid võib olla ka teisi. Sünnituse järgselt on naistel sageli tupe kuivust. See tekitab ise ebamugavust ja valu. Selisel juhul soovitan kasutada spetsiaalseid tupe kreeme, mis on saadaval apteegis.
Peale selle võin öelda, et inimese seksuaalne eneseväljendus areneb aastatega. Seettu arvan, et ka Teie suhe partneriga võib muutuda paremas suunas.
Alati võib pöörduda ka individuaalselt seksuaalnõustaja poole.
Palun vaadke ka antud portaalis varasemaid vastuseid. Olen sellele küsimusele korduvalt vastanud.
Tervitades L. Haldre