vahekord- st. selle puudumine 07.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei teagi õigupoolest, kas see siin on õige koht oma mure rääkimiseks.
Olen 32 aastane naisterahvas, kelle seksuaalelu on täiesti puudulik. Ma lihtsalt pelgan seda kõikke. Esimene vahekord oli 21-selt ja järgmine kord alles möödunud aasta augustis (mõned korrad peale seda veel ka, aga needki ei ole meile kummalegi rahuldust pakkunud) Mõlemad mehed on olnud minust tunduvalt vanemad. Endavanustega ei suudagi suhelda, tekib kompleks kohe. Kuna see on mind just viimasel ajal hakanud eriti häirima, siis mõtlesin, et kas võib selle kõige taga olla kunagi lapsepõlves üle elatud vägistamiskatse. Ka koolis oli kaaslastega probleeme ja ka kodune elu ei olnud just kõige parem(triibulisi pükse sai ka asja eest-teist taga),nii kogusin kõik mured ja üleelamised endasse. Pole leidnud ühtegi usaldusalust, kellele oleks kunagi end avada suutnud. Nüüd aga härib mind see väga, kuna tahaksin ka lõpuks normaalse inimese kombel peret..esialgu küll muidugi meest.
Ma ei teagi kuhu pöörduda. Arsti juures käin harva, ei ole sinna asja olnud. Leidsin siis internetist selle lehe siin. Ehk oskate veidigi juhendada, kuhu ja kelle poole peaksin pöörduma.
Ette tänades,
T.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere T.
Saan aru, et Te olete ise tekkinud olukorra üle palju mõelnud. Oma varasematest töö kogemustest võin öelda, et lapsepõlve sündmused mõjutavad paljus inimese hilisemat käitumist ja otsuste tegemist. Te vihjate, et Teid on lapsepõlves palju füüsiliselt karistatud ja olete üle elanud vägistamiskatse. Need sündmused võivad mõjutada inimese mina-pilti, millest ehk ka Teie nimetatud raskused. Samas on terve rida inimesi, kes on selliste kurbade mälestustega toime tulnud ja oma elus edasi liikunud. Kerge see ei ole. Soovitan läbi teha psühhoteraapia kuur spetsialisti käe all, kes on saanud selleks vastava väljaõppe. Ravi käigus on konfidentsiaalses olukorras võimalik läbi arutada Teile mõju avaldanud sündmused ja harjutada uusi toimetulekuoskusi.
Soovitan Teil pöörduda inimese poole kellel on psühhoterapeudi litsent (võib olla nii psühholoog kui ka psühhiaater). Selliseid spetsialiste töötab mitmes Eesti suuremas linnas.
Kui soovite tulla minu vastuvõtule, siis võtan vastu Tartus Elite Erakliinikus (reg tel. 7-409930).
Tervitades ja julgust soovides L. Haldre