vanus ja seks 05.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Lp. Tohter!
Minu probleem tundub siin kirjutataud probleemide kõrval omalaadne.
Olen nimelt juba 55a , kuid nö tahtmine ei ole kuhugi kadunud, vaid säilib ja kuna abikaasa on samuti vana , ei tule meil enam suurt midagi välja.
Nö moraal keelab mujalt suhet otsimast ja olen muutunud seetõttu üsna närviliseks. Kas on teisigi selle probleemiga hädas ja mida peale hakata?
Rahusteid ei tahaks eriti tarvitada- seni pole ka võtnud.
Mul on üks meeldiv tuttav, kuid võõra käest ei kõlba nagu küsima minna.
Tervitades Vanem naine

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Vanus 55a. pole see, mille kohta öelda vana. Tore, et tunnete huvi seksi vastu. Regulaarne seksuaalelu aitab stressi maandada ja kauem noor püsida. Kirjutate, et Teil ei tule midagi välja. Samas ei täpsusta Te probleemi sisuliselt. Oletan, et tegemist on mehe erektsioonihäirega. Sellisel juhul aitavad hädast välja spetsiaalsed meestele mõeldud ravimid, mis on oma toimelt küllat efektiivsed. Rahusteid ei maksaks võtta.
Retsepti võib kirjutada perearst, aga kui elate Tartus, siis võite tulla ka minu vastuvõtule Elite Erakliinikusse. Samuti on Tartus Tähe erakliinikus meestearst dr. Margus Punab, kes tegeleb just meeste seksuaalprobleemidega.
Häbeneda ei ole siin midagi. Tõenäoliselt on probleem lahendatav.
Tervitades L. Haldre