Seks ei paku lihtsalt huvi 04.02.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25 aastane abileu naine, kellel on kaks last, viimane üheksa kuune ja teine 2 aastane. Mul on väga tore ja armastav mees ja ka mina armastan teda väga aga juba mõnda aega on mulle seks täiesti vastumeelne. Muidu nagu probleemi poleks kui mees selle vastu ka huvi ei tunneks. Aga iseenest mu mõtted ikka aegajalt selle peale ikka liiguvad ja vahel tulen ma lihtsalt mehele vastu. Olen ise mõelnud miks ma olen niisugune see on küll tekkinud peale viimast sünnitust aga ometi mul pole mingit erilist masendust. Annan oma noormele lapsele veel rinda, kas sellest võib midagi olla?
Samas oli mul raseduse ajal pärmiseen, mis sellel ajal igasuguse seksuaalelu tappis. Nüüd kasutan raseduse vältimiseks Depo-Proverat ja ise olen seda süüdistanud oma frigiidsuses. See et nagu huvi ei ole on üks pool aga mind nagu ei eruta ka miski. Mu mees on suhteliselt kannatlik aga jube ebameeldiv on kui ta ikka tükk aega üritab mind käima saada aga tuppe kuivus on ikka muutumatu. Kas võib olla, et Depo-Provera on selles süüdi ja kui siis mida sellistel juhtudel tehakse. Kas peaks kasutama libesteid ja mingeid huvitekitavaid preparaate või peaks lihtsalt muud rasestus vastast vahendit proovima? Aga mulle see süstide variant sobib, kas need süstid mis on juba kahe hormooniga ja võtavad piima ära, kas võiks loota, et neil ei ole selliseid kõrvalmõjusid?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie noorem laps on alles 9 kuune. Arvan, et Teie tupe kuivus ja vastumeelsus suguelu suhtes võivad olla seotud sünnitusjärgsete hormonaalsete muutustega ja on oma iseloomult mööduv nähtus. Ka mõned teised naised kirjeldavad rinnaga toitmise ajal vastumeelsust suguelu suhtes.
Soovitan pöörduda günekoloogi vastuvõtule, et arutada uuesti läbi rasedusvastaste vahendite küsimus. Proovige tupe kuivuse vastu kasutada libestavaid aineid, mis on saadaval apteegivõrgus. Võite teha ka E- vit. kuuri (näit. nisuidu baasil valmistatud E-vit. lahus).
Soovitan siiski üle vaadata ka oma igapäevane elurütm, kohustused ja vastutuse ulatus. Väikelaste emad on sageli väsinud ja ülekoormatud, mistõttu kaob ka huvi seksi suhtes. Arutage kohustuste jagamist abikaasaga.
Samas mõelge ka selle peale, et emaroll täidab küll enamuse osa Teie päevast, kuid paarisuhtele tuleks kasuks, kui leiaksite vahel aega ka ainult teineteisele. Võimaluse korral püüdke kasutada sugulase või hoidja abi, et ainult paarisuhteks aega võtta. Millal käisite koos väljas või veetsite mõnusalt aega ainult teineteise seltsis?
Rääkige probleemist abikaasaga. Vahel aitab ka see, kui proovida midagi uut seksuaaltehnikas (pikem eelmäng, seksuaallfantaasiate kasutamine jne.)
Tervitades L. Haldre