Seksuaalne sobimatus 31.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan teile, sest 3 aastat kestnud kooselu on täitsa sassis ja suur osa on selles seksil. Olen 26a, elukaaslane 2 aastat vanem. Temaga kaotasin ka süütuse, varem olin kogenud ainult oraalseksi või siis masturbatsiooni, mis mõlemas pakkusid (ja pakuvad siiani) nauditavat orgasmi. Tegelikult kasvasin üles vaimus, et seks on midagi halba ja räpast ja see arvamus kadus alles natuke enne praeguse elukaaslasega tutvumist. Siiski on tunne, et see suhtumine on ikka veel kuidagi minus, mõistan küll, et seks on täiesti loomulik, eriti veel kahe armastava inimese vahel, aga ikka on tunne, et olen krampis. Alguses oli meie seksuaalelu enamvähem korras, saime isegi ühel ajal orgasmi, kui ainult misjonäripoosis. Varsti hakkasin kasutama rasedusvastaseid vahendeid ja mul on tunne, et need on oluliselt mõjunud mu libiidole, ma ei erutu enam kergesti ja tupp ei märgu. Erutun ainult oraalseksist ja siis ka mitte alati. Partner peab mulle iga kord oraalseksi tegema, et ma oleksin üldse võimeline vahekorras olema. Vastumeelne see talle muidugi pole, aga see justkui hävitab vahekorra spontaansuse. Ta kaebabki, et igatseb loomingulist ja mängulist seksi, aga mina eelistan vanu läbiproovitud variante st ainult paari poosi, mis mulle mõnu pakuvad. Asi on ka selles, et enamustes poosides on mul ebamugav ja valus, tegelikult kõikides pooside, kus ma ei saa seljaga vastu voodit toetuda ja jalgu kokku suruda kui tahan. Kas see võib olla mingi füsioloogiline eripära? Veel on selline asi, et kui pole kas või 2 nädalat vahekorras olnud, siis on tunne nagu oleksin uuesti neitsi, sisenemisel on täpselt sama tunne kui esimest korda seksides. Millest see võib tulla?
Probleemiks on veel ka see, et lisaks erinevatele "tehnika" eelistustele on meil ka erinevad soovid seksi sageduse suhtes. Mina erutun väga kui pole pikemat aega seksinud ja orgasm on ka võimas (kuigi nüüd saan orgasmi ainult oraalseksist) ning siis nädal aega seksi ei tahakski, aga partner tahaks kas või iga päev, talle pakub harva seksimine vähe ja on isegi pisut valulik. Olen püüdnud talle vastu tulla ja pakkuda talle rohkem seksi, isegi siis, kui ma ise ei taha, aga iga päev ka seda ei suuda ju ja pealegi pole ta sellega rahul, see polevat mänguline ega kirglik, aga kuidas ma saaksingi seda pakkuda, kui ma ise ei tahagi seksida nii tihti?
Sai küll nüüd pikk kiri, aga küsimus ongi nüüd selles, et kas annab meie seksuaalelu parandada või peamegi leppima, et me ei sobi ja sellepärast lahku minema? Kas rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetamine muudaks mind uuesti seksuaalsemaks (enne nende tarvitamise alustamist tahtsin küll rohkem seksida)? Tahaksin jälle partneriga koos orgasmi saada. Lugesin, et olete Tartus, kui palju teie vastuvõtt maksab ja millise summaga peaks arvestama, et abi saada. Tegelikult ma ei etagi, kas mu elukaaslane üldse minuga edasi olla tahab, tal olevat juba teine naine valmis vaadatud ja mõte, et seksuaalne sobimatus meid lahutaks ajab mind lihtsalt hulluks, kuigi on ka teistlaadi põhjuseid, aga need on kõik ületatavad minu arust. Sellele seksiprobleemile pole aga kuidagi suutnud ise lahendust leida. Kas on võimalus meid aidata? Ette tänades, N.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere N.
See on üsna loomulik, et inimeste seksuaalsus ja selle väljendamise viisid on erinevad. Samuti võib olla erinev partnerite soov seksi sageduse osas. Enamasti on võimalik sellele siiski koos lahendus leida.
Kirjast aga tundub mulle, et Teie elus on muudki suhtesegadust, mis ei tulene ainult voodielust. Loen Teie kirjast, et partner hirmutab lahkuminekuga ja uue naisega kui Te ei täida tema soove. Ilmselt on hirmutamine see, mis Teid kõige vähem antud juhul aitab. Kuna Teie kiri on mitmetahuline ja lugedes kerkis mul üles mitmeid küsimusi, siis tasuks siiski vastuvõtule tulla.
Vastuvõtt Tartus Elite kliinikus maksab 300 EEK 60 min. Samade küsimustega tegeleb Tallinnas ka Seksuaaltervise Kliinik.
Tervitades L. Haldre