Tere 17.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Nimelt olen 21 aastane. Mul on kindel partner olnud juba 4 aastat.
Kuid vahekorrad ei ole enam nii atraktiivsed, kui vanasti. Vahekorras oleme 2 korda nädalas.
Algul mehele ei meeldinud, et mina jälle vahekorda ei tahtnud, nüüd on ta sellega juba harjunud.
Pealegi ootab ta minult, et mina temaga voodis tegeleksin, kui mina ootan seda jälle temalt. Siis jääb jälle selletõttu vahekord ära.
Kui isegi vahekorras oleme, ei suuda ma keskenduda sellele, vaid mõtlen muust. Selle tagajärjel tundub see nii vastik, et ei mõtle kaasa. Ja siis ütlen, et mul juba valus, lõpetagu kiiremini. Kas sellist asja on võimalik parandada nagu meil juba on?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
On loomulik, et olles 4 aastat koos kindla partneriga, hakkab esialgne suhte spontaansus kaduma. See on iseloomulik enamikele paaridest. Möödas on see aeg, kus õnnestumiseks midagi teha pole tarvis. Olete lihtsalt jõudnud oma suhte uude etappi.
Selleks, et Teie suhe pragunema ei hakkaks, tuleks pingutada mõlemal poolel. Parim lahendus on partneriga asjadest rääkimine. Ilmselt on mõlemal soove ja fantaasiaid, millele teine pool vastu saaks tulla. Rääkige partnerile oma soovidest.
Paarisuhte õnnestumisel lasub vastutus alati mõlemal partneril. Avastage koos uut ja huvitavat! Proovige midagi sellist, mida varem proovinud ei ole. Üllatage ise oma partnerit.
Kõige halvamad tulemused saavutate väigikaikaveoga ja teienteisele etteheiteid tehes.
Tervitades L. Haldre