hädas coli-bakteriga 13.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
Minul on selline mure, et seksuaalvahekorra jooksul pakub partner rahuldust ka keele või käega häbeme- ning anaalpiirkonda stimuleerides, kuid sellest tulenevalt satub tuppe Coli-bakter põhjustades põletikku. Olen seda probleemi ravinud juba 3 korda järjest ja olukord tundub lootusetu, kuna vahekord ainult otsese süguühte näol ei vii orgasmini. Samas ei oska leida lahendust, kuidas teha väga konkreetselt vahet häbeme- ja anaalpiirkonnal, et mitte viia baktereid ühest teise. Suuseks läbi toidukile, nagu olen kuulnud? Kas siis üldse on midagi tunda??
Ootan kommentaare.
Ette tänades,
Murelik naisterahvas

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere,

Ilmselt päris ammendavat vastust kirja teel pole võimalik anda. Loomulikult
pole lahkliha, pärasoole ja tupe ümbrus ka tavapärasena steriilne või
patogeensetest mikroobidest vaba ja paljude inimeste seksuaalrepertuaari
kuulub Tei poolt kirjeldatud tegevus, ilma, et nad haigestuksid.
Loomulikuna on inimesel oma rakulised kaitsebarjäärid, mis ei lase
võimalikel haigustekitajatel võimust võtta. Kui olete saanud korduvat
antibakteriaalset ravi, siis on ka need kaitsemehhanismid ajutiselt
pärsitud. Seega tuleks tavapärases seksuaalpraktikas teha teatav vahe, et
limaskest jõuaks taastuda. Kaitsemehhanismide taastumisele aitab kaasa elus
laktobatsille sisaldavate toiduainete kasutamine - jogurtid, juust jm
On veel võimalik, et tavapärasest ebatervemat keskkonda hoiab alal veel
mingi teine patogeen, millele siis E. coli "lisandub". Kuna pole teada,
millised analüüsid, lisaks E.coli määramisele, Teil veel on tehtud, siis ei
oska vastaja siinkohal ka öelda, kas just see asjaolu on korduva põletiku
põhjuseks. Veel mitmed teised ravimid, lisaks antibiootikumidele, võivad
pärssida loomulikku vastupanuvõimet.
Veel tuleks täpsustada detailsemalt Teie ja partneri seksuaalpraktika -
võimalik, et siin on nüansse, mida silmas pidada, ilma, et tuleks Teile
meelepärasest praktikast loobuda.

Heade soovidega,

Kai Haldre
naistearst
www.seksuaaltervisekliinik.ee