Mehel seksihuvi vähenenud 06.05.20 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Me oleme mehega nüüdseks koos olnud 13 aastat, meil on viiendas klassis käiv laps. Elame koos 12 aastat vabaabielus. Viimased aastad on olnud nii, et nädalalõikes oleme ikka 1 x seksinud ja ma olin sellega siis isegi rahul ( kuigi hetkel ma mõtlen et hästitoimivas suhtes on see arv ikka väike), aga nüüd on nii, et seda tuleb ette kuus heal juhul 1 x mida on kindlasti vähe minu jaoks. Kusjuures vanusega on minul vajadus/tahtmine füüsilise läheduse järgi kõvasti kasvanud. Ma olen väga seksuaalne naine (mis tähendab et ma soovin palju lähedust, kallistusi, suudluseid ja seda tunnet et mees tahab seda pakkuda) ja lisaks sellele tahan ma ka ise sama pakkuda.. Minu jaoks on seks ja see tunne, et mind tahetakse selles suhtes, ülimalt oluline . Tema aga ei vaja seda nii palju, hetkel on tööl rasked ajad ja ta väidab et töö tekitab stressi ja tal lihtsalt ei ole tahtmist selle järgi hetkel. Okei, ma katsun mõista.. aga kaua ma siis pean mõistev olema ? Mina vajan ju ka tähelepanu ja et mind nähtaks kui naist mitte toakaaslast, kes justkui nagunii olemas on seal.. Infoks veel niipalju, et muidu ta ikka kallistab ja teeb hommikul musi põsele kui ära läheb ja ostab mulle asju.. aga ta pole minuga "kohal hetkes" ja ta ei taha seksi nii nagu mina.. Mis teha ma kohe ei tea, kõik õhtul nutan ennast magama sest mul on äratõugatud tunne. Kusjuures ma olen hea väljanähemisega ja hoolutsetud naine, asi ei tohiks olla mu välimuses.. kunagi ei tea muidugi . Ja enam ei taha ise ka minna midagi algatama sest äkki saan jälle bloki, hing on täiesti ära lõhutud .. Ja kõige raskem on see, et ta on üsna kinnine ja ei pruugi tahta nendest asjadest minuga üldse rääkida. Tahtsin lihtsalt kuskile selle kirja panna ja mingit nõu küsida, ise olen juba puntrasse meõelnud end..

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Teie tunded on arusaadavad, sest olete haiget saanud. Kummagil partneritest on praegu erinevad prioriteedid. Äkki oletegi lihtsalt ennast "puntrasse" mõelnud (nagu kirjutasite). Paari kooselu vältel tuleb seda ikka ette, et ühel partneritest on teatud eluetapil väiksem seksisoov. Kirjutate, et mees on tööga väga hõivatud ja stressis.
Seksi sagedus on samuti inimeste puhul erinev. Paljud leiavad, et korra nädalas on ok., teised jälle mitte. Kõik sõltub ju sellest, milline temperament on Teie partneril. Äkki on see tema jaoks piisav?
Kui soovite, siis võime teha pikema vestluse( skayp, zoom või messinger), et natukene rohkem arutada.
Minu vabad ajad ja maksmine käib läbi Elite kliiniku registratuuri. Vestlus on privaatne. Lugupidamisega Lemme Haldre