Anaal ja vaginaal seks 15.12.19 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Olin 2016 a mehega suhtes kui proovisime anaal seksi ja peale seda pestud peenisega jätkus vaginaalne seks. Peale seda umbes 2 nädalat hiljem sattusin haiglasse. Mul olid jubedad kõrvetised ja alakõhu valud. Oli kõhukeelme ja väikevaagna põletik, sain AB ravi ja kõik sai korda
Läksime lahku selle mehega peagi.
2017 a novembris otsis ta mind üles ja palus andeks jne ja et proovime uuesti suhet. Andsin lõpuks andeks ja kui lõpuks olime ka vahekorras.
Paar päeva tundsin valu vasakul alakõhus ja tupes kipitust ja urineerimis häireid. Mõni päev hiljem hakkasid kõrvetised, omep ei aidanud üldse. Naistearstil suguhaigusi ei leitud, oli vaid ureaplasma parvum ja sain ka ravi.
Paremaks ei läinud.
Keel läks valgeks, endiselt olid kõrvetised, punnid kust tuli vett, kaenla all oli nagu seene hais ja pole leitud mis bakteri ma temalt sain. Arvan, et tol korral anaali tehes sai ta mingi bakteri ja andis mulle tupe kaudu. Temal polnud mingeid kaebusi.
Praeguseks olen paljudel uuringutel käinud ja leitud pole midagi ja perearst ei tea ka mis analüüre peaks tegema. Mul on tekkinud toidutalumatused, peaaegu mitte midagi ei saa süüa, hakkab väga halb ja valud alakõhus vasakul, keel valge ja hommikuti valus nagu ära kõrvetanud, kaal langenud 47 kiloni.
Mis bakter selliseid sümptomeid põhjustab? Mis analüüse saaksin veel perearstil teha? Kuhu arstile peaksin pöõrduma, et teha just anaalsete bakterite teste?
Palun aidake, selline elu on kohutav!
Suur Tänu Teile!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Kena päeva!
Arvan et probleem pigem psühhosomaatiline. Kahjuks lugu on tavaline, selle haiguse mehhanism on järgmine - nähtavasti anaalseksi ajal juhtunud pisikesed rebendid pärasooles (haavandid), hiljem hakkas pärasoolte põletik (nn. proktiit), edasi ta läinud väikse vaagnale jne. Siis ta muutus krooniliseks. Sellest on kõrvetised ja alakõhu valud. Saite ravi antibiootikumiga mis ajutiselt aitas, vaid selle foonil hakkas kehas kasvama seen – sellest keel läks valgeks (pärmseened). Siis ilmus hirmtunne ja vastikus sekselu vastu. Selle foonil tekkinud sügav depressioon ja kehakaalulangust. Nn. nõiaring! Analüüsid ja uuringud eriti palju sellel juhul ei ütle. Ravimid leevendavad situatsiooni vaid ka ei ravi lõpuni. Soovitan leida psühhoterapeudi kuna probleem mitte ainult füüsiline vaid ka psühhiline. Teile on vajalik just psühhoterapeut mitte arst- psühhiaater. Ei ole paha ka tegeleda oma kehaga – olemas erinevad metoodikat (nii füüsilised harjutused kui ka meeleoluga tehnikat), näiteks meie meeste kliinikus töötab seksuaalnõustaja Christine Kraas kes tegeleb sarnasega probleemiga. Võimalik pöörduda ka valukliinikusse - need ka tegelevad sarnasega murega-