Viagra mõju? 06.03.18 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen 49a. mees. Suhe lõppes 3 a. tagasi ja siiani ei suuda unustada endist kaaslast. Ja seoses sellega uutes vahekordades olles ei suuda normaalselt vahekorras olla, kukub ära. Varem sellist asja polnud kunagi .Võisin mitu x päevas ka vahekorras olla. Eneserahuldamisega probleeme pole, seisab korralikult. Võtsin prooviks Vizarsin 50 gr. Pole küll veel vahekorras olnud, aga tundus, et seisab väga hästi. Aga mulle vist tundus ,et ka süda kloppis kõvemini , kuigi mul südamega probleeme polnud. Teen ka sporti aegajalt. Et kas edaspidine viagra või analoogse ravimi kasutamine võibolla kahjulik mulle? Ja kas ravikuuri läbimine aitab taastada endist seksuaalelu? Ja kui pikk peaks ravikuur peaksolema. Enesekindlus hakkab sellekoha pealt vähenema. Ette tänades.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Reeglina erektsiooni ravimeid ei kutsu eriti miski kõrval mõjusid. Mõnikord näonahk punetab kergesti, harvem nina läheb kinni, võimalik ka kerge peavalu või peas tiksutamine. Tavaliselt 15-20 min jooksul need sümptomid kaovad ära. Tahükaardia või südakloppimine ilmub veel harvem. Reeglina see ei ole ohtlik. Ei ole soovitav tableti kasutamine kui olemas ärüütmia (ebastabiilne pulss) või olemas südame puudulikkus. Ka ei tohi need võtta koos nitroglütseriiniga! Ülejaanud juhtudel erektsiooni ravimi kasutamine ei ole kahjulik. Soovitan kasutada üks tablett 30 minutid enne vahekorda 1-2 kuu jooksul. See just tõstab enesekindluse. Hiljem juba proovida ilma