2 aastane tütar masturbeerib 05.01.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Minu mure seisneb selles, et minu 2 aastane (1 kuu pärast 3 a) tütar masturbeerib. Alguse sai see umbes siis kui ta oli pooleteise aastane. Vähemasti siis ma märkasin seda veidrat tegevust aga väga harva. Praegusel hetkel on see igapäevane.
Pooleteise aastaselt läks ta ka lastehoidu. Umbes pool aastat hiljem märkas seda ka kasvataja ja ütles, et see on mööduv ja et lapsed teevad seda siis kui lähedust vajavad. Omast arust ma pakun talle kõike. Aga ta ikkagi teeb seda, järjest tihemini. Ja kui ma tema juurde lähen siis muutub agressiivseks a la mingu ma minema või olgu ma vait ja see on nagu viha südame põhjast.
Ma ei tea kuidas sellele reageerida, mis õige on, puudutab see ju ikkagi seksuaalsust, ma ei saa seda ju ära rikkuda, et see on vale või et nii ei tohi..
Mu küsimus ongi, et kuidas ma pean sellises olukorras käituma? Kuidas seda lõpetada? Kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kasvataja sõnad, et see on möödub käitumine, ongi hea soovitus. Liigne tähelepanu võib käitumist hoopis suurendada. Soovitan laenutada ja lugeda ka Raisa Caicciatore raamatut "Laste seksuaalkasvatus" . See on hea tõlkeraamat, kus on pikemalt nendest asjadest juttu. Kuna laps saab aga juba 3.a. -ks siis võiks varsti õpetada talle milline on "sobilik või viisakas" käitumine. Seletada lapsele, et mõningad tegevused on isiklikud, privaatsed ja neid pole sobilik teha teiste nähes. Seda muidugi juhul kui laps rahuldab ennast teiste inimeste juuresolekul.
Tervitades L. Haldre