Kire puudumine 04.02.16 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere. Alustan algusest. Suhe algas meil mehega 3 aastat tagasi, kõik absoluutselt imeline ja 11 kuu pärast olin juba lapseootel. See oli mulle suur šokk, sest laps ei olnud üldse planeeritud, aga abordile ei suutnud mõeldagi. Terve raseduse aja ma nutsin iga päev vähemalt korra lahinal, igatsedes oma "eelmist" murevaba elu taga. Samal ajal oli meil suhe täiesti terve. Mees teadis mu nutuhoogudest ja üritas toeks olla. Rasedus isegi suurendas kirge. 4 kuu ajal eemaldati mul munasari, kuna seal kasvas kiiresti dermoidtsüst. Ka peale seda on kõik korras. Lapse sünd on väga raske, ämmaemand tähelepanematus, lapse südametoonid tihti 80 peal ( see kestis mitu h), kuni kuskilt (ma ise selleks hetkeks valust juba segane) ilmusid välja mingid teised arst ja ämmaemand ja oli suur vaidlus.esimene ämmakas kadus, laps sündis apgar 6-5-7. Mees oli terve aja kõrval, laps viidi minema. Suur šokk, aga õnneks laps kosus kiiresti ja oli vaid kerge sünnitrauma (imelaps nö). Peale seda mehe tunded minu vastu veel tugevamad. Minul samamoodi veel kõik hästi. Aga siis kui laps hakkas saama aastaseks (terve esimene aasta oli väga raske, laps ei maganud sünnist saati ja röökis koguaeg. Ei olnu paigal, vehkis käte jalgadega). Peale seda kui laps jakkas kõndima on kergemaks läinud. Aga minu kirg mehe vastu kadunud, alates siis suvest. Mehe puudutused ajavad südame pahaks, rindade katsumine tekitab vastikust ja suudlemine ka ei meeldi. Sellest olenemata olen teise lapse ootel. Nüüd on küll kõik teistmoodi, seekord ma soovisin rasedust. Hetkel iiveldab niipalju, et isegi mehe lõhn mis varem mulle nii meeldis, tekitab minus iiveldust. Jutt sai väga pikk ja ma eiteagi kas algus nii oluline oli. Aga mure on selles, et ma armastan oma meest väga, aga ta ajab mul südame pahaks. Ma meenutan vanu aegu ja seda meeletut kirge mis mul oli ja mul tuleb nutt peale. Samal ajal tema on minu järgi justkui hull ja kannatab väga minu ükskõiksuse pärast. Ma ei ole talle öelnud, et ta.mul südame pahaks ajab,vaid põhjemdanud seda väsimusega. Laps ei maga ikka veel rahulikult. Ja ma olen ka tegelikult väsinud. Juba enne seda teist rasedust. Ma ei suuda koristada ja ka söögi tegemine on raske. Vahel harva tuleb ôrn kirehoog peale ja siis ma ka kasutan seda ära, aga see on tõesti harvem kui kord kuus.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Võimalik, et tegemist on homonaalsete mõjutustega. Aga kindlasti mitte ainult. Olete lühikese aja jooksul läbi teinud raske sünnituse, operatsiooni ja uuesti rasedaks jäänud. Seda on igale naisele päris palju. Siia juurde ka veel suur väsimus, mida kirjeldate. Tundub, et esimese lapse sünniga seoses elasite läbi ka ühe depressiooni. Soovitan pöörduda psühholoogi poole, et natukene olukorda arutada. Kui elate Tartus, siis võite tulla ka minu vastuvõtule.
Tervitades Lemme Haldre