Aeg-ajalt ei teki erektsiooni 19.11.14 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on selline, et olen olnud naisega koos juba üle poole aasta, seks on olnud normaalne ja probleeme pole esinenud, kuid viimasel ajal on tekkinud raskused erektsiooni saamisega. Läheb lihtsalt suuremat stimulatsiooni vaja et erutus tekiks. Kas selle taga võib olla väsimus ja ehk võibolla ka stress? Asi tekkis väga järsku ja on mul mõned korrad ka varem esinenud üksikutel juhtudel. Muidu tekib erektsioon väga kiiresti, juba naise puudutustest (ja vahel ka seksile mõeldes) tekib erektsioon kiiresti. Kui peenis kõvaks muutub siis probleeme erektsiooni hoidmisega ei teki. Aga viimasel ajal (nädal aega) seksiisu on suur, kuid erektsioon ise ei taha tekkida (eelmängu ajal nagu tavapäraselt on tekkinud). Mis võib kehakeemias paigast ära olla? Hommikul ärgates on alati erektsioon olemas nagu tavaliselt, kuid ebaõnnestumis juhtumid tekitavad veel suuremat närvi ja mõjuvad halvasti. Sperma kogus ejakulatsiooni saavutamisel on tavapärane. Kas on mingeid looduslikke ravimeid või muid meetmeid mida võiks kasutada? Või on põhjust kohe arsti vastuvõtule pöörduda?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Teie mure on väga tavaline! Teie juttu järgi on probleem pigem psühholoogiline kui füüsiline. Lihtsalt kord on ebaõnnestatud, mis meil kõigil juhtub ja nüüd see mõtte peas on kinni. See on nn ebaõnnetuse ootamise sündroom (kord juhtus ja nüüd inimene seda ootab ja kardab). Soovitan pöörduda arsti poole, kes rahulikult hindab selle situatsiooni, väljastab retseptid ravimile ja jälle mõned aastaid on asi korras.