Ejakulatsiooni puudumine suguühtes 11.08.14 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Minu 20 aastasel poiss-sõbral puudub ejakulatsioon suguühte ajal, seega ei saa ta orgasmi. Ta väidab, et üksinda ise ennast rahuldades toimib kõik. Enne mind polnud ta naisega olnud, seega ei pidanud esimest vahekorda imelikuks, kui midagi ei tulnud, võib-olla närveeris natuke. Esimesel vahekorral kaebas ka valu munandites. Järgnevatel kordadel valu enam polnud, kuid ejakulatsioonini siiski ei jõudnud. Kardan, et nüüd on asi juba psühholoogiline, sest ta mõtleb ja muretseb pidevalt selle pärast. Erektsiooniga on kõik korras ja oleme proovinud erinevaid poose ja stimuleerimisvõtteid, aga tulemuseta. Milles võiks probleem olla?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Probleem võib olla tõesti puht psühholoogiline, või sellest et masturbeerimise ajal mehed tavaliselt fantaseerivad või olemas konkreetsed nn fetišid (näiteks naiste sukad, punased kingad konksaga, trussikud jne), võivad olla isegi sado-maso fantaasiad. Kui selle mõte (fantaasia) kasutakse sadu korda, ta on fikseeritakse meie ajus. Mõnikord reaalne seks naisterahvaga ei eruta nii kõvasti kui iseendaga. Teine võimalus ejakulatsiooni puudumist et kontakt suguti ja tupeseina vahel ka ei ole vahekorra ajal piisavalt tugev ja ka ei eruta mees, kuna masturbatsiooni ajal ta surub oma käega sugutipea nii kõvasti, kui talle vajalik. Selle tunnet ka fikseeritakse peaajus ja see võib olla ühest põhjusest. Esmaaabiks soovitan talle kasutada vahekorra ajal need saamad fantaasiad, mis talle sobivad ja meeldivad. Soovitan Teie partnerile tulla arsti konsultatsioonile. Vastuvõtu ajal räägime pikemalt ja proovime leida abi võimalused.