Valus ja ebamugav seksida 18.08.13 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olen oma mehega elanud juba 2 a. ja seksiga on kahjuks probleemid. Kui mees peenisega sisse läheb ja hakkab liigutama edasi tagasi, siis selle asemel, et tunda mingit naudingut, on mul valus kohati ja kui pole just valus, siis ikkagi ebameeldiv tunne. Eriti koerapoosis, mis on tema lemmikpoos, aga mulle tekitab valulikkust, sest selline tunne, et sellises asendis ta läheb kõige sügavamale ja justkui millegi vastu käib. Ma kasutan ka libestit ja see nagu küll parandab asja, aga ikkagi midagi nauditavat ma selles küll ei tunne, rääkimata siis kuskile orgasmini jõudmisest. Ei saa ka öelda, et ma kunagi ei erutu ja olen mingi kuivik, aga just seksimisprotsess ise pole nauditav. Lisaks sellele on ka raske mul fantaasiaid appi võtta, erutusvõime on ka kuidagi pidur. Erutusvõime kasvab mul enamasti vaid ovulatsiooniajal ja siis langeb nullilähedale. Ja mees arvab, et mul miskit viga on. Ostsin isegi peenisvibraatori poest, et üksi kasvõi harjutada ja õppida nautima, aga proovides oli see veelgi hullem ja ebameeldivam kui pärispeenisega. Visiiti Teie juurde ei saa võimaldada, elan kaugemal ja väga kalliks läheb, aga äkki oskate mulle midagigi öelda või nõu anda, millest selline valulikkus ja ebamugavus? Kas võib olla probleemiks ka see, et mu tupeava on äkki liiga kitsas (pole veel jõudnud sünnitada), et võib-olla pärast sünnitust kaob see ebamugavus ära?
Mehe peenis on 3cm dm, järelikult ei saa olla ka mu jaoks liiga jäme, pole ka liiga pikk. Tahaks nagu elu jooksul siiski veel saada tunda, mis tunne on saada seksiorgasmi.
Kui vaatan või näen kuskil pilte seksika välimusega meestest, siis paljas pildi nägemine mulle ka erutavat tunnet ei tekita, seetõttu mind ka paljad fantaasiad ilusatest meestest erutusel oluliselt ei aita, seepärast vajan ilmselt palju rohkemat kui lihtsalt mingi foto. Mida Te soovitaksite mulle veel?

Lisaksin veel seda, et ma ei ei märganud, et varem oleks mul seksuaalsusega mingit probleemi olnud. Olen elus mõned korrad olnud armunud sügavalt, viimane püsisuhe oli, kui olin 20 a. ja erutusvõime oli siis mitu korda suurem, ei mäleta, et siis seksimine mulle nii ebameeldiv oli.

Ette tänades!

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Arvan, et peate valulikkusest rääkima günekoloogiga. Võimalik, et Teil on näiteks tupe kalle teistsugune. Sellisel juhul ongi teatud asendid valulikud. Arst peab tegema läbivaatuse. Selline iseärasus ongi osadel naistest. Võimalik on proovigda teatud salve, mis valulikkust tagasi tõmbavad.
Naiste iseärasus ongi see, et meeste pildid ei tekita sellist seksuaalsuset erutust nagu see tekib meestel seksiakate naiste piltide puhul . Öeldakse ju, et "mees armastab silmadega ja naine kõrvadega".
Võimalik, et vajate pikemat eelmängu mehe poolt. Tasuks partneriga neid asju arutada, et ta võtaks Teie jaoks rohkem aega. Kui tupp on kuiv, siis ei tohi vahekorda astuda, sest see tekitab veelgi suuremat valulikkust.
Tervitades L. Haldre