Seksielu ei toimi 16.11.12 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Mure on erakordselt suur ja väsitav. Olen oma mehega elanud juba ligi 1,5 a koos, aga seksuaalne elu kohe üldse ei toimi ja sedakorda mehe seksuaalhäirete tõttu. See täh. tal puudub seksuaalne iha ja kunagi ei jõua ta orgasmini, palju ta ka püüdleks. Orgasmi saab ta ainult masturbatsiooni teel. Juba ligi aasta oleme probleemiga tegelenud, aga midagi edasi ei arene ja miskit ei selgu.
Alustas sellega, et läks uroloogile, kus tehti ka analüüsid, aga uuringud näitasid, et füsioloogiliselt on kõik korras. Seejärel pöördus Narvasse meestearsti poole. Ka seal tehti laiemad hormonaaluuringud, mis näitas küll, et tase on veidi madalavõitu, kuid mitte samas ka ülimadal. Arst kirjutas talle Sustanon süstid välja pooleks aastaks, mida ta ongi juba endale sisse süstinud üle 3 kuu, aga erilist toimet ikka näha pole, seis on täpselt sama. Lisasoovitus oli ka, et peame ikka harjutama ka siis, kui isu pole. Selline harjutamine pidi väidetavalt isu tõstma ja hormoonid liikuma panema, aga harjutame mis me harjutame, ei naudi mina seksi ega ka tema. Mis mind puudutab, siis ka ma ise käisin günekoloogi juures ja lasin hormoonuuringud teha, aga mul oli kõik siiski korras, seega põhimure on ikka mu mehega. Minu puhul arvan et on probleemiks lihtsalt vähene eelmäng, mida mu mees mulle ei paku, pigem ootab ta initsiatiivi ja aktiivsust minu poolt ja räägib, et ma pole piisavalt erutav tema jaoks ning ta ei suuda ka ise fantaasiaid mängu panna, et asi paremini toimima panna. Ütleb, et ei suuda lihtsalt. Ja ma näen, et ta ei viitsi mind üles kütta, sest tal endal puudub iha. Nüüd olen hakanud selleski kahtlema, kas see regulaarne harjutamine üldse kuskile viib, läbimurret ma siiani ei näe. Ise olen 33 a. naine, kel pole veel lapsigi, kuigi on suur igatsus neid saada. Omakorda olen masenduses, et biol. kell tiksub, mina lähen aina vanemaks ja paaniliselt kardan, et jäängi lastetuks, sest mees pole võimeline mind viljastama. Viljastamist oleme hakanud juba katsetama süstla teel, pumbata spermat minu tuppe iga kuu ovul. ajal. See on hetkel ainuke viis, sest ei saa enam oodata, millal probleemid üldse lahenevad. Vastust ei ole, puudub selgus ja arst on ka nõutu, laiutab käsi, arvab, et on meie suhetevaheline asi, kuid see ei saa olla probleemi põhjuseks. Me armastame teineteist väga, hoolime ja suhted on head iseenesest. Viimasel ajal olemegi pigem hakanud kahtlustama, et tegu on vist siiski psühholoogilist laadi probleemiga, nimelt pikaajaline depressioon, mis tal esineb töö pärast. Tööpinged, valu, kibedus, ebaõiglus, mis seal valitseb. Seda valu kannab ta endas juba 7 a. Töölt ära tulla ka ei saa, sest pole võimalustki, et saaks töökohta vahetada, kuigi ta on juba korduvalt üritanud seda teha. Ise mõtlen, et kas depressioon saab nii tugevalt seksuaalelu mõjutada, et iga kord tuleb raudne ebõnnestumine, kui mees pole kasvõi ühte kordagi rahulduseni minuga jõudnud. Mida teie arvate? Kas see aastatepikkune masendus võib nii sügavalt mõjutada? Ma ei saa öelda ka, et ta kogu aeg käib masendunult ringi, kuigi ta väidab, et siiski ta kannab kogu aeg seda valutaaka endaga kaasas ja see valu istub kogu aeg tema sees.
Me oleme viimasel ajal mõelnud ja kaalunud ka ärakolimist mujale riiki. Tema usub, et see elumuutus muudaks kogu olukorra teiseks ja probleemid laheneksid. Kas Teie arvates keskkonna ja töökohavahetus võiksid meie seksielule tuua lõpuks lahenduse sellisel moel, et mees hakkaks lõpuks loomulikul suguühte teel rahuldust saama või ka see ei aitaks? Või ongi asi nii lootusetu, et midagi ei aitagi?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Depressioon võib mõjutada seksuaalelu. Võimalik, et depressiooni ravi võiks Teid aidata. Samas ei maksa depressiooni ravimite korral väga kiiret edu oodata. Valmis olge selleks, et ravimite kasutamine võib mehel seksuaalhimu alguses hoopis vähendada. Aga kokkuvõttes oleks sellest abi. Mehele võiks olla kasuks psühholoogiga oma töö- ja elumurede arutamisest. Ise pakuksin välja Teiega kohtumist paarina. Iga seksuaalelu raskus on koos elavate paaride puhul ikka ühine probleem. Sperma pumpamine tuppe jsüstlaga jne. ainult vähendab seksuaalhuvi.
Usun, et lahendused Teie murele on siiski olemas.
Tervitades Lemme Haldre