Imelik tunne peenise otsas 19.10.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Olen Teie juures käinud umbes aasta tagasi ja siis oli probleemiks varane/enneaegne seemnepurse, läbisin kõik testid (kõik oli ok) ja ka proovisin ravimeid, mida soovitasite, ei olnud abi.

Nüüd olen oma partneriga koos olnud 3.5 aastat ja ei ole selle probleemi pärast osaliselt seksinud umbes 8 kuud.
Kuid kardan, et on selle ajaga tekkinud masturbeerimissõltuvus, olen sellega tegelenud alates 15. eluaastast peale, vahepeal harvemini, vahepeal tihedamalt.
Nüüd on aga asi eriti hull, sest hommikul ei saa mitte kuidagi ilma masturbeerimata ülesse, õhtul ei jää ilma selleta magama, nüüd tõusen ka öösiti kella 5 ajal iga öö ülesse ja enne magama ei jää, kui olen orgasmi saanud.

Samas erutusin enne väga kergesti, nüüd aga erutun küll, aga vaevaliselt.

Lisaks eelpool mainitule on pidev urineerimisvajadus, õhtuti umbes iga 2 minuti tagant tahaks vetsu minna, aga uriini ei tule, kuid selline tunne on ikka, et tahaks urineerida. Suguti ots on kah natukene valus ja selline imelik tunne on temaga, et kui enne ei tundnud teda üldse, siis nüüd viimased kaks kuud on ta nagu olemas (selles mõttes, et tunnen teda) ja otseselt valus ei ole, kuid ebameeldiv tunne on.

Ehk oskate aidata?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Teie juttu järgi on Teil praegu olemas põletik (eesnäärmes või kuseteedes). Soovitan tulla vastuvõtule, kus võetakse sellega seotud analüüsid ja määratakse ravi. Masturbatsiooni kohta – see on tõesti rohkem seotud kogemusega. Ise see protsess ei ole kahjulik meie organismile, vaid ei ole hea kui toimub liiga tihti, millega rikutakse kooselu, eriti arvestades et on olemas naispartner. Selle küsimusega soovitan Teile pöörduda seksuaalne psühhoterapeudi juurde (näiteks Meelis Sütt).
Soovin edu Vladimir