Paarisuhtes ei ole enam huvi seksi vastu 22.08.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28-aastane kahe lapse ema (2,3a ja 5kuune). Juba mõnda aega on olnud probleemid seksuaaleluga - nimelt ei ole selle vastu enam erilist huvi ja igakord pean ennast ületama ja tõeliselt kokkuvõtmam, kui asi jõuab seksini. Probleemid algasid peale esimese lapse sündi ja on kogu aeg natukese haaval süvenenud (huvi järjest väheneb). Mehega on suhted head, armastan teda ja tema on ka hoolitsev ja armastav ja selles mõttes tundub, et kõik on meie vahel hästi. Ilmselt praegusel hetkel väsitavad lapsed mind päeva jooksul ära ning ei ole enam tahtmist ega jõudu seksile mõelda. Ja isegi kui päev ei ole olnud nii väsitav, siis ka pigem puhkaks diivanil ja oleks niisama mehel kaisus. Kardan, et see pikapeale hakkab meie omavahelistele suhetele kehvasti mõjuma ja see oleks viimane asi, mida ma tahaks. Mees ei ole mulle seda küll kordagi ette heitnud ja on minuga olnud väga kannatlik, kuid ma näen, et tegelikult ei piisa sellest hulgast lähedusest talle, nagu ma talle hetkel pakkuda suudan.
Olen kuulnud, et apteekides on ka käsimüügis olemas ravimid, mis mind võiksid aidata. Ma ei sooviks selle probleemiga oma günekoloogi juurde hetkel pöörduda, kuna muid probleeme sinna minekuks hetkel ei ole. Kas te oskaksite mulle midagi soovitada, kuidas käituda ja kas on olemas mõni ravim, mis minu huvi seksi vastu parandaks?
Kõike head soovides,
K.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
On üsna tavaline, et väikeste laste ema väsimuse tõttu kaotab seksi vastu huvi. Teie laps on 5 kuune ja s.t. et sünnitusest on väga vähe möödas. Sellel perioodil pole veel taastunud hormonaalne tasakaal. Tõenäoliselt on see ka rinnaga toitmise periood. Mingeid ravimeid küll praegu ei soovitaks ja naistele polegi selliseid väga efektiivseid medikamente saada. Pigem teha üks ravimtee kuur. Soovitan ingveri teed.
P.S. Kui tunnete end depressioonis olevat (sageli sünnituse järgselt), siis tasuks pöörduda psühholoogi või psühhiaatri poole. Sünnitusjärgne depressioon (ka vähene) on sageli seksuaalsoovi languse põhjuseks.
Kõike head! Lemme Haldre