frigiidsus 14.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Olen 24a ja pole veel kunagi orgasmi saanud.Seks iseenesest mulle meeldib erutun väga kiiresti,aga natukese aja pärast hakkab tüütama,lähen kuivaks ja valus on tahan ainult et mees kiiremini lõpetaks.Mind ei ole seksuaalselt kunagi väärkoheldud,mehi ma ei vihka,seksi tabuks ei pea.Kas proleemvõib olla selles,etmul on füüsiliselt midagi viga?Või on see mingi psüühika häire?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere. Teie kirjas on kahjuks vähe informatsiooni.
Olete kindel, et Te pole kunagi orgasmi saanud? Orgasmi tunnetus on igal naisel erinev.
Ehk tasuks Teil rohkem tegelda oma keha tunnetuse tundmaõppimisega. Õhutage partnerit neid piirkondi koos Teiega otsima. Need otsingud ei pea lõppema seksuaalaktiga. Võtke endale aega. Mis Teile meeldib? Uurige ise oma keha tundlikke piirkondi.
Kirjutate, et Teile seks üldiselt meeldib. Samas kirjeldate ainult üht tüüpi seksi. Proovige orgasmi saamist partneri käega või suuseksiga. Ehk vajate orgasmi jõudmiseks kliitori erutamist. Leidke iseenda jaoks meeldivad piirkonnad. Katsetage orgasmi jõudmist masturbeerimise teel.
Tervitades L. Haldre