Radikuliit 26.04.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas on võimalik, et tegemist on kaelaradikuliidiga kui:

1) kuklas toimub pea pööramisel n.ö tugev ragin;

2) magama minnes, pean otsima peale õiget asendit, et kuklas valu ei oleks;

3) esineb pearinglus ning keha liigutamisel lööb kord vasakusse, kord paremasse kätte n.ö surin just nagu oleksin saanud elektrilöögi (kuni sõrmedeni välja), pärast mida on käsi niiske, külm ja surnud tunne.

Tänan Teid juba ette!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

On küll võimalik, et tegu on kaela radikuliidiga. Soovitav teha Rö pildid kahes suunas lülisamba kaelaosast. Kui sealt olulist informatsiooni ei saa, siis soovitav magnetuuring. Ravib neuroloog.