RA 16.01.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr.Kati Otsa,

Mul on RA. Votan rohtudest 3 korda nadalas metratreksati ja 2 korda paevas medroli. Olen 33 a. ja poen seda haigust juba 4 a. Praegu hakkasin kaima 2 korda nadalas aeroobikas. Kas ma tohin kaia aeroobikas ja kas see teeb mulle rohkem kahju voi tuleb kasuks?

Ette tanades

Valentina.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Võite käia aeroobikas küll. Kui harjutused on liiga rasked või liiga palju hüppamist - kükitamist, siis pole vaja kõike kaasa teha. Liigutamine on hea, kuid kõike siiski mõistlikkuse piires.

Palju rohkem teeb muret raviskeem, mille järgi Te võtate Metatrexati. Kui 3 korda nädalas, siis millises doosis? Metatrexati võetakse tavliselt 1 kord nädalas ja kui on suurem doos, siis 2 korda nädalas ja seda ka kahel järjestikusel päeval. Alati peaks Metatrexadi järgselt võtma foolhapet. Kui eksida Metatrexadi ravirezhiimi suhtes, siis võib antud ravil olla väga ohtlikke komplikatsioone!