diabeetiline artropaatia 30.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tere!
kas seletaksite lähemalt,mis haigusega on tegu. aitäh

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See on suhkruhaigusega vahel kaasnev liigeshaigus.Tavaliselt on tegu labajala
haaratusega. Jalg võib olla paistes, deformeerub aja jooksul ja jalga ei saa enam hästi painutada ( labajalga "ülespoole" ). Sageli valu ei olegi nii suur kui võiks eeldada suurte röntgenoloogiliste muutuste põhjal.