kusihape 28.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

tere!
olen pool aastat olnud kaalijälgija (alla olen võtnud 10 kilo),mis tähendab seda et ei söö rasvast liha,suitsetatud tooteid jne asju,mis peaksid tõstma kusihappe sisaldust veres.hetkel olen ka täiesti normaalkaalus.joon 2 liitrit vedelikku päevas.
ometi on kusihape tõusnud ja arvatavasti seoses sellega on mul probleeme sõrme ja randme liigestega (hommikune jäikus,valu jne).kõik muud analüüsid,mida reumatoloog võiks määrata olid korras. Kas mingi aine puudus võib kuidagi tekitada olukorra,et kusihappe konsentratsioon tõuseb ? oskate ehk midagi muud soovitada peale dieedi (mida ma pean ju nii või teisiti).
aitäh

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kusihappe hulk veres ei sõltu ainult söödud toidust. Kusihapet tõstab märkimisväärselt keharakkude lagunemine ning samuti seisund, kus organism on kuiv. Võibolla on 2 liitrit vett vähe? Dieet podagra kahtlusel on ka muidugi teine, võrreldes kaalujälgujatega.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Gaut!?

Yhel augustihommikul yles ärgates oli mu vasaku jala suur varvas väga valus, punane ja tundlik. Tegin ise internetis otsimistood ja kõik symptomid viitasid gaudile e. podagrale. Podagrat peax teadupärast ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Kirjelduse järgi tundub tõesti tüüpiline podagra olevat. Alati ei leita verest kõrgenenud kusihappe väärtusi. Teiseks, lisaks kusihappesoolade poolt põhjustatud liigespõletikule on teisi mitmeid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi