SEL 09.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kas SEL-i ravimiseks on Eestis kasutusel samad ravimid ja skeemid, mis mujal maailmas või on välismaalt võimalik hankida mingeid kaasaegsemaid ravimeid?
Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Ei ole päris samad. Põhjus nagu ikka - pole raha.
Tavaravimid on kõik olemas, kuid kõige uuemad puuduvad.
Mõned neist uutest on kasutusel küll muudel erialadel (nefroloogia, hematoloogia), kuid seal on ravim Haigekassa poolt kompenseeritavas
nn "komplekshinnas". /Mükofenolaat mofetiil, Rituximab/