Valu kaela, õla ja käe piirkonnas 17.05.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Eelmisest sügisest vaevavad mind kaelalihaste valud. Seostasin selle algust jõusaali trenniga, et vast tegin mõnda harjutust valesti. Esimesel korral algas kõik pearingluse ja tasakaalu häiretega, siis jäi kohe kael väga kangeks ja õla pealt paistetas üks koht üles. Kõrvaarst leidis, et on sisekõrva verevarustuse häired( mille põhjuseks võiski olla kael)ja sisekõrvast ka pearinglus ja tasakaalu häired. Ravisin end fastum geeli,ibuprofeniga, massaaziga, loobusin trennist. Aeg ajalt andis kõik uuesti tunda, aga veidi kergemal kujul. Kui kael jäi kangeks, siis tekkis ka " poomistunne "kõril. Aasat algul leiti, et mul on kilpnäärme suurenemine ja tarvitan türoksiini. Nüüd tabas mind uus hoog -pearinglus, väiksed taskaalu häired, iiveldus ( rasedus on välistatud), kaela ja õlapiirkonna valu ning pärast paari päeva jäi valusaks ka parem käsi ( käsi on kohmakas ja tuim, kohati selline tuim valu, " sureb " ruttu ära, kui kätt üleval hoida). Läksin kohe massaazi, võtsin sirdaludi, ibuprofeni, aga seekord pole abi saanud.Perearst arvab, et kuna töötan raamatupidajana, siis on see sellest tingitud. Aga olen töötanud juba sel alal 10 aastat ( olen 35 a.)ja tahaks ka edaspidi töötada.Vereanalüüs on alati korras olnud. Kas võib tegemist olla kaelaradikuliidiga või mingi liigeste põletikuga? Kuna nüüd tabas mind üle pika aja ka "poomistunne" arvas arst, et võiks türoksiini annust suurendada. Kas kilpnääre võib tekitada selliseid liigese-ja lihase pingeid või vastupidi, et pinged mõjutavad kilpnääret. Kuidas end ravida? Kélle poole pöörduda?

Edu soovides, Mari

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

L-Thyroxini ei määrata ei kilpnäärme suuruse ega ka poomistunde järgi, vaid doseeritakse vastavalt hormooni vajadusele, mis on näha vere analüüsist.

Kilpnäärme alatalitlus ei põhjusta lokaalset lihaspinget. Lihaspinged ei tekita ka kilpnäärme haigust. Tõenäoliselt oleks vaja uurida lülisamba kaelaosa põhjalikumalt ( MRI e. nn. magnetuuring). Korraldab perearst. Vajadusel suunab eriarsti juurde ( antud juhul nii neuroloog kui ka reumatoloog)