Liigesevalu 15.04.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Lgp. doktor Kati Otsa

Olen 55a. naisterahvas.Nädal aega tagasi põdesin ränka liigesepõletikku, eriti andsid valu põlveliigesed(liikumine ole võimatu), vähemal määral küünarnoki ja õlaliigesed. Mõne päeva pärast voodis olemist kompresside ja sooja all põletik vähenes ja sain liikuma. Kuid liigesed on ikkagi valulikud. Arst ütles et valud on seotud menopausiga, ja soovitas kasutada harmoon plaastrit. Sooviks teada teie arvamust selle kohta.

Mõtlesin et võiks taastusravikeskuses kuuri läbi teha. Milliseid protseduure teie soovitaks? Ja kui on võimalik, tahaks teada teie arvamust "Zinaxin" ravimi kohta.

Ettetänades

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Enne kui taastusravi kuure hakkate tegema, võiks siiski mõned analüüsid anda.

Lihtsalt menopausiga( kas 55.-ks eluaastaks ei peaks juba vaevused möödas olema?) on raske ägedat liigesvalu seostada. Kui liigeses on äge põletik, siis sinna sooje kompresse pole vaja peale panna. Kas Teil samal ajal ei olnud mõnda viirusinfekstiooni, mis võis kaasuvana liigesvalu anda? Liigesvalu võib sageli olla kaasuvaks nähuks mõnele muule probleemile organismis. Seega soovitaks kõigepealt lasta end uurida.