lõualiigese piiratud liikuvus 09.04.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Rohkem kui aasta tagasi algas asi sellega, et mul oli hommikuti lõualiiges kange ja valulik. Mõne tunni mõõdudes liikuvus taastus, kui nõrk valulikkus püsis. 2001. aasta lõpus jäi lõug teatud piirides liikumatuks. Suu avanes ca 2-3cm. Perearstilt läksin suunamisega näo ja lõualuu kirurgiasse Mustamäe polikliinikus. Tehti pilt, mis ei näidanud kõrvalekaldeid, arst soovitas paarinädalast panadoli (oli vist ikka) kuuri. Nüüd käisin rindu kontrollimas (ei ole omavahel seotud) kus arst märkas suurenenud lümfisõlmi kaenla all. Ta uuris siis seepeale, kas ei ole olnud liigeseprobleeme. Rääkisin talle eelpool oleva jutu ära. Ta soovitas pöörduda reumatoloogi poole. Kas teie arvates väib tegu olla reumaatilise haigusega? Vaevused püsivad. Väidetavalt ei olnud tookord perearsti sõnul ka vereanalüüsis midagi korrast ära. Kuidas saab nii olla, et kõik on justkui korras, aga tegelikult ei oli ka. Millised on üldse võimalused kindlaks määrata reum. haiguse olemasolu minu puhul?

Lugupidamisega Kaja Kanarbik

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Reumatoidartriit võib haarata lõualiigeseid küll, kuid samas harva piirdub protsess ainult lõualiigestega. Tavaliselt haigestuvad ikka ka muud liigesed.

Ka perifeersed lümfisõlmed võivad olla iga reumaatilise haigetumise puhul suurenenud, kuid liigespõletike puhul siiski mittte märkimisväärselt. Arvan, et siin kindlat seost näha on vale. Soovitan Teil pöörduda reumatoloogi poole , kes teeb korduvalt Rö uuringu ( tuleb võrrelda aasta tagasi tehtuga) ning spetsiif. immunol. uuringud. Ma ei tea, milliseid analüüse tegi Teie perearst.

Samas tuleb öelda, et väga tihti on lõualiigeste kaebuste taga 8.-te hammaste probleem ( kas pole lõikunud , kasvavad valesti v.m. )

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

PSORIAAS LIIGESTES

Lugupeetud doktor.
Kas ma olen õigesti aru saanud, kui mul arvati liigestes olevat psoriaas. Psoriaas esineb mul küll nahal, aga kas see haigus esineb ka liigestes?!

Algasid minu mured ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Psoriaas tekitab liigeseid moondavat liigespõletikku küll.
Ta võib anda põletikku ka lõualiigesesse, kui siiski väga harva. Sel juhul peaks valutama ka mitmed muud liigesed - eriti jalgade ...

Loe edasi

lõusliigese ja peavalu

Tere
Ma ei tea kas see on õige koht, aga... Mul on novembrist sadik pidevalt peavalu. Vahel paremal pool lõualiigese piirkonnas, siis oimu piirkonnas. Detsembris diagnoositi kolmiknärvi poletik. ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
kaebused viitavad tõesti kolmiknärvi põletikule. Samas võiks teha ka lõualiigesest kompuuteruuring ( tavaline röntgen ei anna suurt informatsiooni).
Kas 8.-s hammas on lõikunud? Kas hammaste ...

Loe edasi

õlavalud

Põdesin kaks korda järjest, algul ühe, siis teise õlaga nn. frozen shoulderi sündroomi. Ei hakka kirjeldama põrguvalusid, mida läbi elasin, kuid millest nüüd olen vaba. Õlad on aga jäänudki mu haigeteks ...

Vastas dr Kati Otsa

Frozen shoulder on teise nimega adhesiivne kapsuliit - ehk liigeskapsli liituv põletik. Harva esineb alla 40 - aastastel. Selge seos on suhkrutõvega. Võib eelneda aastaid enne suhkruhaiguse ilmsikstulekut. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi