liigese- ja lihasevalud 21.03.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Viimase paari kuu jooksul olen kannatanud vahelduvate liigese-ja lihasevalude ja lihasepinge all jalgades ja kätes, ka õlgades.Liigeste akuutset valu, paistetust ega jäikust ei ole. Veenivere analüüsil oli veresete normist kõrgem, raud aga madal. Muud näitajad olid normis. Kas võib olla tegemist mingi reumaatilise protsessiga`?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Liiges-ja lihasvalud on sageli mõne muu haiguse kõrvalnähuks. Eriti, kui on tegemist nn. migreeruva liigesvaluga. Raud on madal? Kas hemoglobiin on ka madal? Madala raua puhul on tavaliselt hemoglobiin madal ehk esineb rauavaegusaneemia. Rauavaegusaneemial omakorda võib olla palju erinevaid põhjusi. Arvan, et vajaksite põhjalikumaid uuringuid. Ei ole samas ka välistatud reumatoloogiline protsess.