kunagi põetud reumatoidartriit 19.02.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 66-aastane ja põdesin 1981. a. ägedat liigesepõletikku, olin haiglas reumaosakonnas, mille järel mind dispanseeriti, kuid haigus ei andnud tunda. 2 korda olin 80. lõpul Pärnu sanatooriumis. Möödunud kevadest tunnen veidi ägenemisnähte(algul külmetuse järel ägedad valud kogu vasakus kehapooles, mis möödusid, nüüd on vasakule käeseljale tekinud nukk, mis tasakesi valutab).

Kevadel valude korral pöördusin arsti poole, kuid veri ei olnud eriti halb. Perearst lubas saata eriarsti poole, kui ägeneb. aga ma kardan, kunagise arstide jutu järgi, et mul võivad ilma ägenemiseta tasapisi süveneda luude deformatsioonid. Kas oleks vaja taotleda suunamist reumatoloogi juurde? Ma ei ole sage arstide juures käija.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Mulle jääb selgusetuks, kas Te nn. dispanseersel jälgimisel ka ravi saite pikemat aega ja kui saite, siis mis ravimeid? Ägedaid ligespõletikke on mitmesuguseid.

Siiski arvan, et võiksite reumatoloogi juures käia korra konsultatsioonil. Hea oleks, kui Teil see 20 aasta tagune haigla väljavõte ka kaasas oleks.