Raksuvad põlved. 29.01.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 34 a. naine. Põlveprobleemi mäletan juba 14-st eluaastast, kus ujumisel põlv vahel ebameeldivalt "loksus". Vahel ärkasin öösiti terava valu peale põlves....tunne oli, kui oleks põlv "vales asendis". Ettevaatliku asendimuutusega kadus valu kiiresti. Praegu töötan väga tihti ja kaua kodus arvuti taga (armastan nn. rätsepistet). Olen tundma hakanud, et jalad vajavad aina sagedamini sirutamist ja hoides sõrmi teine teisel pool patellat, on tunda liigutamisel ebameeldivat ragisemist. Olen normaalse kehakaaluga ja muidu sportlik...vaid viimase 5 kuu jooksul on liikumist nappinud ja see on asendunud "rätsepapoosiga" arvuti taga. Kas ma peaksin närvi minema ja ruttu rematoid faktorit kontrollima või hoopis usinasti sportima hakkama?

Tänan.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Ei, närvi pole vaja minna ja reumatoidfaktor ei aita Teid ka. Ka paljudel täiesti tervetel inimestel on reumatoidfaktor positiivne. Siin pole ilmselt midagi tegemist põletikulise liigeshaigusega.

Võimalik, et on kõhre ( ainevahetuse) probleeme. Kas on lapsena olnud põlvede traumat(traumasid)?

Siiski Rö pildi võiks põlvedest teha ja spetsialistile näidata.

Rätspistet põlve vaevuste puhul üldse ei soovita! Sellises asendis tundide viisi töötamine ei tule ka kasuks seljale.