kas tegemist võib olla algava reumaga? 29.01.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Minu 7-aastasel lapsel lähevad hommikuti umbes tund peale ärkamist sõrmed turse (vahel 2-3 sõrme, vahel jälle kõik sõrmed, vahel ka mõni varvas). Turse ajal nad ei valuta, väga harva on sügelenud (siis tekib nõgesekubla taoline muna). Liigesed ei valuta. Allergiatestid on kõik tehtud, vastused on negatiivsed. Küll on aga reumanäitajad tõusnud. Laps on paar angiini läbi põdenud, kurguarstil oleme käinud. Kas tegemist võib olla algava reumaga?

Aitäh.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Väga raske on antud juhul ilma turset nägemata vastata. Kas turses on sõrmede liigesed? Kas sõrmed on ühtlaselt turses? Kas labkäed on kanged hommikuti...jne? Mis tähendab " reumanäitajad "? Tuleks teha mitmeid spetsiifilisi analüüse, uurida südant. Võibolla on krooniline kurgumandlite põletik ja tegu reaktiivse protsessiga viimasele? Soovitan pöörduda täpsemateks uuringuteks laste reumatoloogi poole.