Fibroos põlves 27.01.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin pika põlvevalu tõttu arsti juures. Avastati, et olen põdenud kõhrepõletikku ja selletõttu on põlve tekkinud fibroos. Arst kirjutas ravi 2 nädalaks (10 korda ultraheli, Artryl pulber, Vioxx tabletid). Artryli on veel natuke jäänud võtta, aga põlv annab ikka tunda. Kas ma tohin minna liikumislaudadele ja velotrenazööriga sõita, sest tunnen, et vajan mingitki liigutamist, kuna aeroobikasse minna ma ei tohi veel ja suusatamine tuleb ka vist mõneks ajaks edasi lükata. Kas ma võin kodus stepperil trenni teha ja kui pikalt? Kuna minu arst on praegu haige, siis ehk saaksite natukese nõuga aidata.

Teine asi. Minu mehel 29.a. ragisevad põlved hirmsa häälega, kui ta kükitab. Kas ta peaks minema arsti juurde kontrolli. Ükspäev väga järsult kükitades hakkas tal põlv valutama, aga järgmine päev oli valu kadunud. Kas ta peaks võtma mingit toidulisandit? Kas tal võib olla mingi sool kogunenud põlve?

Tänan

Piia 24.a.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Kindlasti ei aita siin ühekordsest Arthryli kuurist. Arvan, et peaksite lähema aasta jooksul tegema 4 Arthryl kuuri. Üks kuur on 40 päeva ehk kokku 40 pulbrit. Võite ka liikuda ja trenni teha, aga mitte hüpata jmt. Sobib näiteks ujumine! Võite ka jalgrattaga sõita, kasutades kerget koormust.

Ma arvan, et Teie abikaasa ei pea põlvede ragisemise tõttu arsti poole pöörduma.