Ravimist 11.12.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30a naine. Põdesin 3k tagasi rekt.artriiti. Praegu võtan baasravimina Salazopyrini. Eeldatavalt pean seda võtma vähemalt 6 kuud. Milleks see ravim hea on ja mis riskid selle võtmisega kaasnevad? Ja mis mind ähvardab siis, kui ma otsustan rohu võtmise lõpetada? Nimelt ei ole ma suur ravimite pooldaja....

Ette tänades, E.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Salazopyrin on reaktiivse artriidi puhul üsna tavaline baasravim. Ravi miinimumkestus on 6 kuud. Tavaliselt on vaja tarvitada ravimit kauem.

Ta hoiab haigust kontrolli all. Olulisi riske ei kaasne. Vahel ta mõjutab maksa, kuid selleks tulebki regulaarselt kontrollida verd, et õigeaegselt halba mõju maksale märgata. Sellist kõrvaltoimet on küll väga harva. Samuti võib ta esile kutsuda allergilist nahalöövet.

Ma ei tea, kui väljendunud v. kui aktiivne artriit Teil on, seetõttu ei oska öelda, mis juhtub, kui ravi ära jätate.