valu põlveliigeses 09.12.01 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Ma olen 18.a. tüdruk ning olen hädas põveliigesega,mis teeb valu.Valu on

pisteline ja tugev,kuid katsudes ei tunne midagi ning käimiset ei takista.

Kõige rohkem valutab peale füüsilist koormust.

Mul diagnoositi puukborrelioos,aga minu jaoks on see uskumatu,sest nii

palju kui ma ise tean,pole mul elu sees puuki olnud.Reumatoloog,kelle juures

ma käisin ütles,et see võib olla nii ammune lugu,et ta ei hakkagi puukborrel-

ioosi ravima.Ma ei saa aru,millest järeldas reumatoloog,et tegu on ammuse

looga ja kas seda siis tõesti ei ole mõtet ravida?

Valud on olnud juba peaaegu aasta ja 10 kuud.Eelmine sügis tehti mulle ka

põlve operatsioon.Kirurg ütles,et mul on lihtsalt kõhred pehmed ja liigese

vahel oli nn liignahk või midagi taolist.

Praegu ma mõtlen,et see operatsioon oli ka ilma asjata tehtud!

TÄNAN! Kurb Tüdruk

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Puukborrelioosi diagnoositakse vereseerumus leiduvate antikehade järgi. Sealt on ka näha, kas on värskelt või ammu põetud.

Teie põlvede häda kohta ütles ilmselt õige põhjuse arst, kes opereeris.

Kaebuste järgi võiks küll kõhrede probleemiga olla. Soovitan teha mitu ravikuuri Arthryliga. Selle võib välja kirjutada perearst.