süvenev põlvevalu 25.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Palun palun aidake mind. Olen 22-aastane. Nimelt olen juba kolm kuud vaevelnud põlvevalu käes. Nüüd on valu ka levinud üle jala ja enam ei ole ainult põlves. Valutavad ka sääreluu ja reielihas. Eriti õhtuti ja peale koormust. Nüüd on jalg ka muutunud kangeks õhtuti. Arstid on mind saatnud ühest kohast teise. Ütlevad et on koormusvalu, kuna põletikku veranalüüsid ei näita. Olen võtnud diclaci ja nüüd tehti ka süst, mis ei aidanud. Tahaksin, et mulle tehtaks põhjalikud uuringud, et teada saada, milles põhjus. Kuid tundub, et arstid loodavad ilma uuringuteta valust jagu saada. Mis võib sellise valu põhjuseks olla? Paraku ei suuda ma enam kannatada, sest valu ainult süveneb. Kas kuskil on võimalus teha põhjalikke uuinguid? Magdaleenas pandi osakond vahepeal kinni ja seetõttu ei saa seal vist teha. Oleksin ka nõus ise maksma. Palun palun aidake mind!!!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas tavaline põlve röntgenpilt on tehtud? Kui ka pilt midagi ei näita, aga valu püsib, siis tuleks kindlasti teha kompuuteruuring. Pöörduge reumatoloogi poole. (Varajase artriidi kabinet töötab iga päev Magdaleena Haigla konsultatiivses polikliinikus)