Kas see on reuma? 08.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 32a. ja juba mõned aastad olnud hädas oma valutava seljaga. Teinud alaseljast röntgeni kui tomograafi pilte, saanud massaazi ja määrinud selga kreemiga. Pildid ei näita midagi väga tõsist, aga valud ei kao kuhugi ja miski ei aita. Hiljem järele mõeldes ei ole valud ainult alaseljas vaid ka abaluude piirkonnas ja kaelas (mis ka ragiseb). Hommikul tõustes olen täiesti kange ja valulikud on ka puusaliigesed, põlved jne...kogu keha valutab. Hiljuti viibisin kuu aega 'soojal maal' ja valu ei pannud tähelegi...kadus kuhugi. Ei oska midagi arvata...kas see võib olla mingit liiki reuma? Kelle poole pöörduda?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Siin peaks mõtlema spondüliidile. (Lülisamba reumaatiline põletik) Reumatoloog peab tegema täpsustavad analüüsid.