jalad valutavad 12.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere !
Probleemiks paar nädalat tagasi alanud valu jalgades. Peale pikemat jalutuskäiku ühel päeval, tundsin et jalad valutavad. Mitte lihased nagu sportimise puhul vaid justkui "kuskilt seest". Panin selle siiski liigselt pika jalutuskäigu arvele aga kuna valu järgi ei andnud võtsin valuvaigisti. Järgmisel ja ülejärgmisel jne päevadel oli valu aga endine. Valutavad justkui jalalabad(hüppeliiges jm), kohati lööb neisse "suremise" tunne ja jalalabad on tuimad. Samas on valu aga justkui sääremarjades ka, kuni põlveni. Närvivalu moodi see igatahes pole,st ta ei kiirgu kuhugile lihtsalt ongi tunne et kogu jalad altpoolt kuni põlveni valutavad tuimalt. Kas see võib olla nt. mingi verevarustushäire ? Töökohas on palju jalgadel seismist ja kardan,et äkki on see valu ohumärgiks võimalike veenilaiendite tekkeks ...
Palun Teie arvamust !
Monica (25a.)

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Raske öelda. Ega Teil lampjalad ei ole? Sellised kaebused võiksid olla lampjalgade puhul. Sel juhul peaks tallatugesid kandma. Samas võib ka liigespõletiku algus olla sarnaste kaebustega. Soovitan ikka liigespõletikule viitavad analüüsid ära teha.