Vasaku käe liiges valutab külma ilma käes??? 21.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Olen 20 aastane noormees ja tegelesin judoga. Umbes 4 aastat tagasi juhtus judos õnnetus ja käe liiges oli paigast ära. Tartu arstid panid tagasi ja kõik läks hästi, kuid mind vaevab vaid, et liiges hakkab aeg ajalt valutama külma ilma käes ning valu kestab tavaliselt nädal. Kas oskate öelda, miks liiges vahepeal valutab ja mitte? Olen teile tänulik, kui kirjutate vastu.

Marko

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Traumeeritud kude on ikka veidi muutunud - nii verevarustuse kui ka innervatsiooni osas. Vanad traumad ja haavad on ikka tundlikud väliskeskkonna muutustele.