õlavalu 08.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
juba pikemat aega,umbes aasta tagasi hakkas vasak õlg valu tegema,vahest võtab õla nii kinni, et ei saa kohvitassigi suu juurde.Olen määrinud,teinud ravivõimlemist, pikkamööda läheb paremaks,aga päris terveks pole õlg saanud. Umbes 7aastat tagasi oli probleem ka parema õlaga,siis sain õlaliigesesse 2süsti peale seda ei ole parema õlaga probleeme olnud. Praegu on vasak õlg jälle tugevasti haige,valu kiirgab kaela ja käsivarde.Tahan teada,kas võib teha parafinravi õlale või peaks ikkagi süsti tegema.
Käed ja jalad külmetavad. Olen 56aastane naine.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Soovitan teha süst. On kiire ja efektiivse toimega. Kui probleem on pikalt kestnud, siis 1 süst tavaliselt ei aita. Tuleks teha mitu süsti teatud vaheaegadega. NB!!! Oluline on võimlemine. Ja ÕIGETE harjutuste ÕIGE sooritamine.