Liiga kõrge hemoglobiini tase 01.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure alljärgnev. Vereproovi näitajad hemoglobiin 184, erütrotsiidid 6,47, leukotsüüdid 1,4, muud näitajad normi piires. Pool aastat on periooditi esinenud valud liigestes ja lihastes, üldine väsimus. Põen kroonilist tonsiliiti, ent kurk viimasel ajal aasta-aastalt muutunud paremaks. Soovitati mandlioperatsiooni, kuid arsti puudumisel lükkus see edasi. Nüüd saan töö iseloomu tõttu minna operatsioonile alles sügisel. Samas on vaja sügiseni kuidagi ära elada. Perearst andis vereproovi vastused kätte, edaśistele uuringutele suunamata. Mida teha? Ja kas hemoglobiini kõrge tase ei vajaks täiendavaid uuringuid? Olen 34.aastane meesterahvas.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Hemoglobiin ja erütrotsüütide tase on tõesti kõrged. Samas leukotsüütide arv on kahtlaselt madal.
Pöörduge kohe hematoloogi poole. Hematoloogid võtavad vastu Tallinnas Mustamäe Haiglas ( PERH) ja Tartu Ülikooli Kliinikumis Maarjamõisas.