õlaliigese luksatsioon 24.03.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen 32 aastane naine ja kuskil 7 aastat tagasi oli mul kerge trauma, mille tagajärjel sai kannatada õlg. Momendil oli ainult väike valu õlas. Kuid aasta hiljem läks õlaliiges välja.Algul sain ise tagasi, mingi liigutusega(kuskil 3-4 korda). Seda on juhtunud nii peol tantsides, öösel magades, kui lihtsalt väikse valeliigutuse korral. Peale viiendat korda tehti erakliinikus puhastus. Seejärel mingi aasta oli korras. Ja siis jälle, kokku umbes kümnel korral, kuid enam ise tagasi ei saa, pannakse kiirabis "kohaliku tuimestuse all" - niivõrd valus on. Kolm aastat tagasi oli operatsioon. Siiani oli korras, kuid nüüd jälle - öösel magades - ei saa ise ka aru kuidas jälle läks. Taas kiirabi.

Mida ette võtta, hirm on nii suur, et eluisu kaob ära.
Kas on mingid harjutused, kuidas neid lihaseid tugevamaks muuta.
On olemas mingeid ravimeid, võibolla on millestki puudus.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
See küsimus on ortopeedile.
Mulle on arusaamatu, mida seal liigeses puhastati. Kui liiges "käib välja", siis
mingil põhjusel kõõlused ei hoia liigest koos piisava tugevusega. Liigeskapsli rebend õlas annab teistsuguse kliiniku.
Pöörduge palun sama küsimusega ortopeedi poole.